Mokyklos kviečiamos dalyvauti konkurse „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“

Lietuvos automobilių kelių direkcija su partneriais - Švietimo mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos kelių policijos tarnyba organizuoja Lietuvos mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“. Šiais metais atsinaujinęs konkursas vyks balandžio–birželio mėn. Tradiciškai konkurse kasmet savo žinias išmėgina apie 50 tūkst. įvairaus amžiaus moksleivių iš visos šalies mokyklų.

Pixabay.com nuotr.

Projekto organizatoriai ir vėl kviečia pradinių klasių mokinius į konkursą „Šviesoforas“, 11–14 metų jaunuosius dviračių vairuotojus – į varžybas „Saugus ratas“. 15–18 metų mokiniai kviečiami išmėginti jėgas jaunųjų mopedų, motociklų, o 17–19 metų jaunimas – jaunųjų automobilių vairuotojų varžybose.

„Svarbu nuo mažens ugdyti atsakingą eismo dalyvį. Įgūdžiai, suformuoti vaikystėje, išlieka ilgam, todėl turime daug dėmesio skirti jaunimo švietimui. Dalyvaudami šiame konkurse mokiniai pasikartoja teorines ir praktines žinias, mokosi jas pritaikyti realiame eisme. Konkurse kviečiami dalyvauti visi 1–12 klasių mokiniai, kurie, priklausomai nuo savo amžiaus grupės, dalyvauja skirtingose konkurso dalyse“, – sako Kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevčius.

ŠMS viceministras Ramūnas Skaudžius taip pat kviečia Lietuvos mokinius aktyviai dalyvauti konkurse, įtvirtinti saugaus eismo įgūdžius. „Mokyklos vykdo įvairias veiklas, kad vaikai ugdytųsi atsakingą savo, kaip eismo dalyvių, požiūrį ir elgesį. Šis konkursas – dar viena patraukli galimybė prisiminti, išmokti, pasitikrinti, įtvirtinti saugaus eismo žinias ir praktinius įgūdžius“, – sako R. Skaudžius.

Šiemet dalis konkurso etapų vyks nuotoliniu būdu balandžio–birželio mėnesiais. Geriausiai pasirodžiusios komandos ir individualiai dalyvaujantys mokiniai bus kviečiami į finalinius etapus atvykti ir juose dalyvauti gyvai. Kaip ir kasmet, dalyviai turės atsakyti į Kelių eismo taisyklių suvokimą atskleidžiančias teorines užduotis, į klausimus apie vaikų ir jaunuolių tarpe vis labiau populiarėjančią transporto priemonę – elektrinį paspirtuką, į su riedučiais ar riedlentėmis susijusius klausimus bei paaiškinti, kokių taisyklių turi laikytis pėsčiasis.

Ši daugiau nei du dešimtmečius vykdoma saugaus eismo iniciatyva tapo tradicine, todėl ją gerai pažįsta mokyklos ir patys moksleiviai. Pradinėse klasėse paskatinti mokytojų, vyresni vis dažniau patys registruojasi dalyvauti konkurse ir kviečia prie iniciatyvos prisijungti draugus.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys, kviesdamas jaunuosius eismo dalyvius aktyviai įsitraukti į konkursą, akcentuoja: „Svarbu suprasti, kad kiekvieno tinkamas elgesys kelyje mums visiems kuria saugią aplinką. Kartu su mokytojais besirengdami konkursui įgytas žinias parodykite ne tik atskiruose jo etapuose, bet ir kasdieniame gyvenime – viešajame eisme.

Jūs galite būti sektinu pavyzdžiu, įkvėpti savo draugus, mažesniuosius broliukus ar seses, net kai kuriuos suaugusiuosius įprasti laikytis Kelių eismo taisyklių. Kartu norėčiau padėkoti pedagogams, padedantiems vaikams pasirengti ne tik šiam konkursui, bet ir ugdantiems jų supratimą apie atsakomybę už savo elgesį kelyje“.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti svetainėje www.saugusmokinys.lt .