Mokyklose klasių mažėja, o darželiuose vaikai netelpa

mokyklaŠilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus duomenimis, 2017-2018 mokslo metais rajono mokyklose bus 15 klasių komplektų mažiau, nei buvo šiais mokslo metais, o ikimokyklinėse įstaigose, nors ir įsteigta naujų grupių, net nuo rudens vietos vis tiek trūks maždaug 60-iai vaikų.

Tokią informaciją savivaldybės Tarybos politikams komitetuose pateikė Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja Rasa Žemailienė, atostogų metu pavaduojanti Švietimo skyriaus vedėją Birutę Tekorienę.

Klasių mažėja, bet mieste jos prigrūstos

Pasak R.Žemailienės, gegužės mėnesį mokyklose buvo priimami dokumentai mokytis į pirmąsias, penktąsias, gimnazijos pirmąsias ir trečiąsias klases. Mokyklų vadovai pateikė duomenis, kad rugsėjį į mokyklas turėtų ateiti 4810 mokinių.

Tačiau tas skaičius gali kisti. Kasmet prieš rugsėjo 1-ąją tikslinamas mokinių skaičius ir mokyklose komplektuojamų klasių skaičius, kad būtų galima tolygiau sureguliuoti mokinių srautus, iš anksto paskirstyti mokytojų darbo krūvius ir t.t.

Dabar numatyta komplektuoti 251 klasių komplektą – 15 komplektų mažiau nei praėjusiais mokslo metais.

Dėl per mažo mokinių skaičiaus nekomplektuojama 9-oji klasė Usėnų pagrindinėje ir 10-oji klasė Juknaičių pagrindinėje mokyklose – tose klasėse liko tik po 7 mokinius.

Siūloma leisti komplektuoti 10-ąsias klases Saugų Jurgio Mikšo ir Vilkyčių pagrindinėse mokyklose, nors dešimtokų bus mažiau (po 9), nei numatyta Mokinio krepšelio metodikoje. Kintų pagrindinės mokyklos 5-oje klasėje mokysis tik 9 mokiniai, tačiau net 3 iš jų turi didelius specialiuosius poreikius.

Savivaldybės Tarybos opozicijos politikai buvo nepatenkinti, kad vėl neatsižvelgta į anksčiau išsakytą jų siūlymą mažinti moksleivių skaičių klasėse. Mat miesto mokyklų klasėse mokosi net po 30 vaikų. Opozicijos politikų nuomone, savivaldybės Tarybos sprendimu galėtų būti apribotas mokinių skaičius klasėje iki 25. Taip gerėtų pedagogų darbo sąlygos, būtų geresni ugdymo rezultatai.

Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje dėl mokinių skaičiaus mažinimo diskusijų nekilo, o Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė paprašė Savivaldybės administracijos iki Tarybos posėdžio pateikti skaičiavimus, kiek padaugėtų klasių, jei maksimalus mokinių skaičius būtų ne 30, o 25.

Tokia informacija padėtų politikams Tarybos posėdžio metu apsispręsti, ar verta mažinti mokinių skaičių klasėse.

D.Žebelienė sakė, kad mažinti mokinių skaičių klasėse ragina ir Pamario pagrindinės mokyklos pedagogai bei vadovybė.

Niekas nenori tokios nešlovės, į kokią pateko Martyno Jankaus pagrindinė mokykla – per visą Lietuvą paskelbta, kad mokinių ugdymo rezultatai šioje mokykloje yra prasčiausi šalyje.

Papildomų vietų atsiras 109 darželinukams

Nuo rugsėjo 1 dienos Šilutės rajone ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupes turėtų lankyti 1642 vaikai, iš jų 1065 bus ugdomi miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Savivaldybės Tarybai Švietimo skyrius siūlo 2017-2018 mokslo metais komplektuoti 97 ikimokyklinio ugdymo grupes, iš jų 8 jungtines grupes – bendrojo ugdymo mokyklose.

Įvertinus pavasarį tėvų pateiktus prašymus, matyti, kad į Šilutės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas nepateko 169 vaikai: iš jų 104 – į Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas, 28 – į Žemaičių Naumiesčio mokyklą – darželį, 20 – į Saugų vaikų darželį, 14 – į Kintų pagrindinę mokyklą, turinčią darželinukų grupę.

Kol kas įsteigtos papildomos grupės Šilutės lopšeliuose – darželiuose „Raudonkepuraitė“, „Pušelė“, „Žibutė“ ir Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje (nuo 2017-09-01 Saugų vaikų darželis prijungiamas prie pagrindinės mokyklos), Rusnės, Kintų pagrindinėse mokyklose. Prailgintas priešmokyklinio ugdymo grupės darbo laikas iki 10,5 val. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijoje.

Naujai įsteigtas grupes galės lankyti 109 vaikai. Papildomas priėmimas į laisvas vietas grupėse vyks rugpjūčio mėnesį.
Dar apie 60 vaikų negaus vietos darželiuose.