Mokyklų šildymas atiduotas abejotinai įmonei

thumb MOKYKLU KATILINE thumb307

Rusnės specialiosios internatinės, Švėkšnos sanatorinės mokyklų, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos Inkaklių skyriaus bei Vainuto vidurinės mokyklų katilinės Savivaldybės administracijos sprendimu išnuomotos privačiai, praktiškai dar niekam negirdėtai įmonei – UAB „Juta Heat“.

Tokias permainas, kurios galios jau nuo šių metų šildymo sezono pradžios, praėjusių metų pabaigoje suorganizavo kadenciją bebaigiantis Savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Laužikas.

Iš minėtų keturių mokyklų tik Vainuto vidurinės mokyklos direktorius Antanas Jonikas išdrįso nepasirašyti šilumos tiekimo sutarties su Savivaldybės administracijos parinkta įmone. Pasak A.Joniko, paklusus tokiam Savivaldybės siūlymui paslauga būtų pabrangusi apie 50 tūkst. Lt per vieną šildymo sezoną.

Viskas prasidėjo nekaltai

A.Jonikas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad praėjusių metų pabaigoje Šilutės savivaldybės administracijos vadovybė pasiūlė mokyklai dalyvauti katilinės modernizavimo projekte „Šilutės rajono šilumos gamybos efektyvumo didinimas, panaudojant vietinius atsinaujinančius energijos išteklius“. Vainuto vidurinės mokyklos katilinė kūrenama kietu kuru, ir kol kas yra neblogos būklės – iki šiol šilumos tiekimo problemų nebuvo.

Savivaldybės administracijos raginime dalyvauti minėtame projekte, pasak A.Joniko, vainutiškiai įžvelgė tik norą siekti pažangos. Todėl mokyklos vadovas, pasitaręs su mokyklos taryba, nusprendė dalyvauti minėtame projekte ir įgalioti Savivaldybės administraciją organizuoti tokias permainas.

Tačiau jau šių metų sausio mėnesį vainutiškiai buvo nuvilti ir gerokai išgąsdinti. Paaiškėjo, kad Savivaldybės administracija be mokyklos vadovybės žinios išnuomojo mokyklos katilinę privačiai įmonei. Pastaroji įmonė parengė mokyklai nuostolingą šildymo paslaugos tiekimo sutartį: numatyta, kad netgi neatlikus jokių katilinės rekonstrukcijos darbų, mokyklos pastatų šildymas pabrangtų daugiau nei 50 proc.

„Tai kiek šiluma pabrangtų, kai būtų įgyvendinta katilinių rekonstrukcija?“- stebėjosi vainutiškiai.

A.Jonikas „Šilutės naujienoms“ sakė nenorįs pasirodyti kaip drąsus Savivaldybės administracijos pavaldinys, išdrįsęs pasipriešinti abejotinoms tuometinio administacijos vadovo Š.Laužiko užmačioms. Tačiau gavęs mokyklai nenaudingą sutartį, A.Jonikas ją aptarė su mokyklos taryba, o taryba nusprendė pasielgti pilietiškai ir tokiai sutarčiai nepritarė.

Kitos trys mokyklos – Rusnės specialioji, Švėkšnos sanatorinė ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazija sutiko, kad pastatus šildytų UAB „Juta Heat“.

Susidomėjo Seimo Antikorupcijos komisija

Seimo narys, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstas Komskis prieš porą savaičių aplankė visas mokyklas (Rusnės, Švėkšnos, Inkaklių, Vainuto), kuriose praėjusios kadencijos Savivaldybės administracija pradėjo šildymo pertvarkas.K.Komskis mano, kad keturių mokyklų šildymą perėmusi UAB „Juta Heat“ katilinių nuomos konkursą laimėjo galimai neskaidriu būdu. / © silutesnaujienos.lt

Vakar Savivaldybėje surengta spaudos konferencija, kurioje K.Komskis pranešė apie komisijos sprendimą kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą bei Generalinę prokuratūrą dėl itin rimtų įtarimų apie galimus neskaidrius Šilutės savivaldybės rengtus viešuosius pirkimus, siekiant parinkti naujus šilumos tiekėjus keturioms mokykloms, bei galimą spaudimą mokykloms pakeisti šilumos tiekėjus.

K.Komskio teigimu, atrodo, kad naujai parinkta šilumos tiekimo įmonė UAB „Juta Heat“ konkursą laimėjo galimai neskaidriu būdu, pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą. Ši abejotinos reputacijos įmonė ketina 65 procentais padidinti mokyklų šildymo kainas.

Pagal neoficialius duomenis, įmonė yra įkurta vos prieš mėnesį iki Savivaldybės paskelbto katilinių nuomos konkurso ir yra registruota viename privačiame Klaipėdos mieste esančiame bute. Pasak Seimo nario, konkursą laimėjusi bendrovė tuomet netgi neturėjo licencijos šilumos paslaugai teikti.

„Keturios Šilutės rajono mokyklos buvo įpainiotos į galimą rajono savivaldybės vadovų korupcijos atvejį. Gavęs informacijos ir pasidomėjęs šiuo procesu, pastebėjau, kad konkursai buvo organizuoti galimai neskaidriai, todėl priėmiau sprendimą dėl vertinimo kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą, o dėl galimos nusikalstamos veikos – į Generalinę prokuratūrą. Šios atsakingos institucijos išsiaiškins, ar mano įtarimai pagrįsti. Jei jie pasitvirtins, sieksiu, kad būtų užkirstas kelias visiems galimiems korupcijos atvejams“, – teigė K.Komskis.

Seimo narys tvirtino, jog rajono Taryba yra pritarusi, kad minėtos mokyklos dalyvautų „Šilutės rajono šilumos gamybos efektyvumo didinimo, panaudojant vietinius atsinaujinančius energijos išteklius“ projekte. Tačiau nėra jokio Tarybos sprendimo, suteikiančio Savivaldybės administracijai teisę išnuomoti mokyklų turtą privačiai įmonei.

Mokyklas asmeniškai aplankęs K.Komskis domėjosi, kaip jų vadovai buvo spaudžiami pasirašyti mokykloms nenaudingas šilumos tiekimo sutartis. K.Komskis spaudos konferencijoje sakė, kad jeigu vadovai išdrįstų tą patį patvirtinti teisėsaugai, galėtų būti pradėtas ikiteisminis tyrimas.{jcomments on}