Šilutės pirmojoje gimnazijoje nuo rugsėjo mėnesio dirba mokytoja iš JAV – Katie Johnson. Čia ji praleis visus mokslo metus. Praėjo jau beveik penki mėnesiai, tad paklausėme, kaip jaunoji mokytoja jaučiasi mūsų gimnazijoje.
Papasakokite apie save. Iš kur jūs? Koks jūsų darbas, pomėgiai?
Katie: Aš Fulbrigth programos anglų kalbos mokytojo asistentė iš Mičigano. Praėjusį birželį baigiau Kalamazoo koledžą, kur studijavau verslą ir psichologiją. Mano hobiai: slidinėjimas, lakrosas, joga, sportas ir kelionės.
Kodėl atvykote į Šilutę? Į mūsų gimnaziją? Ar patinka čia leisti laiką?
Katie: Aš dalyvauju Fulbright mainų programoje. Šios programos misija – sukurti abipusį supratimą tarp žmonių iš viso pasaulio. Man, amerikietei su lietuviška kilme, tai puiki galimybė ne tik daugiau sužinoti apie Lietuvą ar susipažinti su vietiniais gyventojais, bet ir galimybė pasidalinti patirtimi Amerikoje ir visame pasaulyje, jog yra tokia šalis Lietuva. Esu čia, Šilutėje, nes JAV ambasada, esanti Vilniuje, mano jog Šilutė, Šilutės pirmoji gimnazija yra puiki vieta man būti. Buvimas Šilutėje ir gimnazijoje man yra nuostabi mokymosi galimybė. Aš labai dėkinga visiems žmonėms ir mokiniams, kurie buvimą čia padaro malonų.
Kas labiausiai patinka ir kas nepatinka Šilutėje ir mūsų gimnazijoje?
Katie: Patinka žmonės, kurie tapo mano draugais Šilutėje. Smagu, jog miestas mažas ir einant gatve sutinku pažįstamus ar matytus žmones bei su jais galiu pasisveikinti. Taip pat labai patinka Šilutės aplinka, gamta. Branginu kiekvieną čia praleistą minutę. Yra tik viena problema – niekur negaliu rasti savo mėgstamiausių baltojo čederio sūrio skonio užkandžių!
Būdama gimnazijoje mėgstu palyginti, jog mokyklos ir mokymasis yra tiek pat panašūs, kiek ir skirtingi dalykai visame pasaulyje. Džiugu matyti, kad mokiniai kiekvieną dieną stengiasi ir mokosi bei nori kažko pasiekti. Mokiniai, kurie stengiasi išmokti ir mokosi, daro mane laimingą.
Kokie didžiausi skirtumai tarp Šilutės pirmosios gimnazijos ir JAV mokyklų?
Katie: Jungtinėse Amerikos Valstijose mokyklos struktūrizuotos, sureguliuotos ir joms būdinga įprasta rutina. Mokiniai aktyviai dalyvauja popamokinėse veiklose, kurios yra tokios pat svarbios kaip ir įprastos pamokos. Didžioji dalis mokinių įsitraukia į įvairias veiklas: menus, sporto klubus, savanoriavimą. Užklasinė veikla mokinius ruošia būti lyderiais, įsitraukti į bendruomenę ir išmokti dirbti komandoje, o tai yra Amerikos kultūros dalis. Prireikė laiko priprasti prie minties, jog jūsų gimnazijoje nėra futbolo komandos.
Priprasti prie to, kaip gimnazijoje sudėliotos pamokos, man buvo iššūkis. Jungtinėse Valstijose kiekvieną dieną turime tas pačias pamokas, tuo pačiu metu, tiek pat laiko. Pavyzdžiui, jeigu turite pirmą anglų kalbos pamoką per pirmą mokymosi dieną, tai taip ir bus 181 dieną iki birželio mėnesio.
Ką dar norite nuveikti mūsų gimnazijoje?
Katie: Aš norėčiau, kad daugiau mokinių dalyvautų mano vedamuose „English club“ susitikimuose, kurie vyksta pirmadieniais per aštuntą pamoką 216 kabinete.
Kviečiame visus gimnazistus aktyviai dalyvauti šiuose susitikimuose ir susipažinti su Katie bei daugiau sužinoti apie JAV kultūrą! Dėkoju Katie už atsakymus ir skirtą laiką!
Rašyti atsakymą