Mokytojai prie Savivaldybės organizuoja piketą

streikasTrečiadienį, vasario 17 dieną, 15 valandą prie rajono Savivaldybės rinksis mokytojai – čia organizuojamas piketas, pavadintas „Mes norim teisybės“.

Imtis tokios protesto priemonės kolegas paragino Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojų suburta darbo grupė. Pagrindinė piketo priežastis, pasak organizatorių, yra ta, kad pedagogų netenkina mūsų savivaldybėje vykdoma švietimo politika: „buldozeriu“ stumiamas trijų mokyklų uždarymas, abejonių kelia mokinio krepšelio lėšų skirstymas ir kiti dalykai.

Jungtis prie piketuotojų kviečiami visų rajono mokyklų pedagogai.

Piketo pavadinimas atitinka nuotaikas

Piketą organizuojančios Šilutės pirmosios gimnazijos darbo grupės pirmininkė Daiva Strazdauskienė sako, jog protesto akcijai pasirinktas pavadinimas „Mes norim teisybės“ atitinka daugelio pedagogų nuotaikas. Būtent teisybės pastarojo meto rajono valdžios politikoje labiausiai ir pasigenda mokytojai.

Pasak D.Strazdauskienės, viena pagrindinių priežasčių pereiti prie aktyvesnių protesto priemonių, šiuokart – išeiti į gatves, yra neracionalus mokinio krepšelio lėšų paskirstymas.

„Vaikų mokyklose mažėja, nei mokinio krepšelis, nei mokytojų atlyginimai nedidėja, bet rajono švietimo administravimo išlaidos nemažinamos. Mokyklos nebeišgyvena, mums nuolat primenama, kad reikia taupyti, tačiau Šilutėje švietimo administravimą atlieka ir gausus Savivaldybės Švietimo skyriaus specialistų būrys, ir Švietimo pagalbos centras. Argi šių abiejų centrų funkcijos nedubliuoja vienos kitų?“ – stebėjosi D.Strazdauskienė.

Neseniai, darbo grupės pirmininkės žiniomis, Savivaldybėje buvo sudaryta speciali komisija, kuri dabar privalo sugalvoti, kaip dar labiau galėtų taupyti pedagogai. „Kodėl netaupoma administravimo sąskaita?“ – savo kolegų klausimą perduoda pašnekovė.

Pedagogai piktinasi ir tuo, kad Savivaldybė iš mokinio krepšelio paima apie 7 proc. lėšų, kurias vėliau perskirsto mokykloms.

Piketo organizatoriai įsitikinę, jog atėjo laikas nebe atiminėti iš mokyklų joms skiriamų mokinio krepšelio lėšų, bet daryti racionalius politinius sprendimus.

Pastarąsias porą savaičių per rajono mokyklas važinėjantys savivaldybės vadovai mokyklų bendruomenes informuoja apie planus uždaryti kelias pagrindines mokyklas.

Piketo organizatorių nuomone, dabartinė mokyklų reorganizacija daroma negalvojant nei apie pačius mokinius, nei apie jų mokytojus, neapgalvoti nei vaikų pavėžėjimo, nei darbą prarandančių mokytojų išgyvenimo klausimai.

Piketuojant pinigų nepadaugės

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sako nesanti iš esmės nusiteikusi prieš piketus, jei jie veda prie progreso. Bet ji mano, kad pedagogai visa tai, kas neaišku, gali sužinoti ir atėję pasikalbėti į Savivaldybę, nes vien piketuojant pinigų daugiau neatsiras.

Pasak B.Tekorienės, mokinio krepšelis šiandien iš esmės yra pernelyg mažas, palyginti su dabartiniais mokyklų poreikiais. „Jeigu nėra tų pinigų, tai ką mes galime padalinti?“ – klausė ji.

Tarp mokyklų perskirstyti dalį gaunamų lėšų savivaldybės privalo pagal patvirtintą metodiką, ir, pasak B.Tekorienės, Šilutėje net nuo vaikų darželių nuimama daugiau, kad mokyklos galėtų išgyventi.

Vedėja sako, kad Švietimo skyriaus ir Švietimo pagalbos centro funkcijos visai nesidubliuoja, o mažinti administravimo nepavyksta todėl, kad kasmet Savivaldybei pridedama vis naujų funkcijų.

Piketas prie Savivaldybės vyks kitą trečiadienį, vasario 17 d., 15 val. Organizatoriai sulaukė keleto kitų Šilutės mokyklų pedagogų patikinimo, jog pikete dalyvaus ir jų atstovai. „Laukiame visų“, – sakė D.Strazdauskienė.