Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre mokytojų senjorių klubas „Liepa“ rinkosi į adventinę popietę, kurios metu, vadovaujant senjorėms Marytei Čepulienei ir Stasei Mockuvienei, prisiminti Kūčių papročiai, plevenant žvakių liepsnelėms skambėjo kalėdinės giesmės.
Taip praėjo paskutinis šiais metais moterų susitikimas, jei neskaičiuosime gruodžio 15 d. dar laukiančio F.Šopeno valsų vakaro Klaipėdos Koncertų salėje. Ir nejučia kyla noras pažvelgti į pradžią: kaip, kodėl, kam kilo mintis susiburti į klubą.
Pradžia buvo prieš ketverius metus, 2011-aisiais, kai Centras į tradicinę kasmetinę suaugusiųjų mokymosi savaitę pakvietė mokytojų senjorų grupelę. Tada ir prabilta apie tai, ar nebūtų galima susitikti dažniau, o galbūt net klubą įsteigti. Ši mintis taip greit buvo priimta, kad jau gruodžio mėnesį įvyko pirmasis susibėgimas, kuriame buvo aptarti įvairūs organizaciniai klausimai, klubo veiklos kryptis. Malonu, kad Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorė Žibutė Daukontienė sutiko senjorus priimti po savo stogu, jų visada laukia šviesiausias kabinetas.
Kodėl toks pavadinimas – „Liepa“? Todėl, kad toks yra Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro adresas – Liepų gatvė. O pavadinimui „užtvirtinti“ vieną pavasarį Centro kieme pasodinta liepaitė prigijo, gražiai žaliuoja. Pavadinimas išties gražus, tuo labiau, kad pastaruoju metu klubo narės vien moterys (pedagogika, deja, – moteriška specialybė).
Klube vyksta teminiai susitikimai. Ką reiškia žmogui tėviškė? Kur mūsų šaknys? Ką gali papasakoti sena fotografija?.. Vieną popietę skamba Anos Achmatovos posmai, kitą – J.S.Bacho muzika, trečią – klubo narė tautodailininkė Rūta Čiuželienė ragina į rankas paimti žirklutes ir popierių. O kur dar Maironio ir K.Donelaičio skaitymai minint šių mūsų klasikų jubiliejus? Daug nagingų moterų, tad jų mezginiai, nėriniai ar kiti rankdarbiai papuošia Centro parodėles. Ir apskritai klubo narės lygiateisės šios mokymo įstaigos bendruomenės narės, dalyvaujančios Centro vakaronėse, kituose renginiuose.
Didžiausia klubo narių aistra – kelionės. Be abejo, reikėjo entuziasto jomis užkrėsti, ir to ėmėsi Irena Merkienė, daranti tai su jaunatviška energija. Per 4 metus aplankėme didelę dalį Žemaitijos: Dariaus ir Girėno muziejų, Girdiškių bažnyčią su puošniais ąžuoliniais altoriais, Varnius, Šatrijos kalną, Telšius, Žemaitės tėviškę, Šiluvą, Plungę su Oginskio rūmais ir festivaliu, japonišką sodą Žemaitijoje, tradicija tapo kelionės į Klaipėdoje vykstančius koncertus.
Apie ką dar svajoja „Liepos“ narės? Jos su pavydu dairosi į kaimyninius miestus: Klaipėdą, Tauragę, Kretingą, Palangą, kur garbaus amžiaus žmonės gali lankyti Trečiojo amžiaus universitetus (TAU). Jie mažina pagyvenusių žmonių atskirtį, padeda įveikti vienišumą, pagaliau – skatina tobulėti.
Galbūt Šilutės rajono savivaldybėje kam nors sukirbėtų galvoj šis klausimas, gal ne tiek daug ir lėšų reikėtų?.. „Studentų“ tikrai atsirastų. Tikime, kad po Centro stogu tilps ne tik „Liepa“, bet ir TAU.
Rašyti atsakymą