Moliūgų sėklos ypač naudingos vyrams

Depositphotos 4493999 L-1024x680Atėjo moliūgų dorojimo metas, todėl skubame priminti, kad neišmestumėte vertingos moliūgo dalies – sėklų.
Įvairios sėklos nuo senų laikų vartojamos kaip vaistai nuo daugelio negalavimų. Jose yra daug biologiškai aktyvių medžiagų, vitaminų bei mineralų. Tai puikus energijos šaltinis, kuris valo mūsų organizmą nuo toksinų ir šlakų.

Sėklas valgyti būtina, nes jose yra gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių, kurių pats organizmas negamina. Būtent šios rūgštys skatina ląstelių atsinaujinimą, saugo nuo vėžio ir yra reikalingos visiems medžiagų apykaitos procesams.

Sėklose esantis lecitinas stiprina nervų sistemą, saugo nuo aterosklerozės, gerina kepenų veiklą. Kepenyse lecitinas skaido ir šalina „blogąjį“ organizmo cholesterolį bei didina „gerojo“ cholesterolio kiekį. Taip yra apsaugojama širdies bei kraujagyslių sistema nuo aterosklerotinių plokštelių susidarymo.

Ypač vertingos yra moliūgų sėklos. Jos pasižymi proteino ir cinko gausa. Jose yra net 45 proc. polinesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminų C, E, B, PP, A ir B2. Šios sėklos ypatingai tinka valgyti užkietėjus viduriams, nes jose gausu organinių rūgščių ir žarnyno veiklą gerinančios ląstelienos.

Šios sėklos stiprina kraujagysles ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Dėmesio, moterys, – moliūgų sėklos ypač sveika vyrams, nes didina lytinį pajėgumą, reguliuoja vyriškųjų lytinių hormonų pusiausvyrą ir saugo nuo prostatos ligų. Beje, prancūzų mokslininkai yra nustatę, kad vyrams, kurių kraujyje yra pakankamai magnio, 40 proc. mažesnė tikimybė numirti jauname amžiuje, palyginti su tais, kurių magnio kiekis yra mažesnis. O moliūgų sėklose yra ypač didelis magnio kiekis.

Kaip paruošti?

Moliūgų sėklos yra energetinis produktas, todėl stenkitės panaudoti kiek įmanoma daugiau šių sėklų. Pateiksime jums keletą receptų, kaip panaudoti šias sėklas.

Pakepintos sėklos. Jomis galima užkandžiauti, o taip pat galima įkepti į įvairius kepinius ar užbarstyti salotas. Įkaitinkite orkaitę iki 150 laipsnių. Nuvalytas sėklas išdėliokite, kad jos sudarytų vieną sluoksnį. Apšlakstykite alyvuogių arba saulėgrąžų aliejumi, taip pat sojų padažu. Kepti reikia maždaug 35 minutes, kol lukštas taps traškus.

Pakepintos sėklos su druska. Atskirkite moliūgo minkštimą nuo sėklų. Ištirpinkite puode 1 šaukštą aliejaus, šį aliejų užpilkite ant sėklų. Pasūdykite. Įkaitinkite orkaitę iki 120 laipsnių, pašaukite sėklų padėklą. Karts nuo karto pamaišykite. Kai lukštas pagels ir pajusite malonų aromatą – išimkite. Jokiais būdais neleiskite pridegti – taip moliūgų sėklos praras ne tik skonį, bet ir naudingas savybes.

Pakepintos sėklos pagal indėnus.  Būtent taip kepindavo sėklas amerikiečių indėnai. Nuplaukite sėklas kruopščiai ir supilkite jas į dubenėlį. Užpilkite šaltu vandeniu ir įpilkite lygiai tiek druskos, kad ją dengtų vanduo. Palikite nakčiai. Ryte nupilkite sėklas ir kepkite orkaitėje 120 laipsnių karštyje, kol jos taps auksinės – rudos spalvos.