Moliūgų žibintų šventėje dainuos Samanta Tina

Samanta Tina1Šių metų moliūgų žibintų šviesos šventėje „Mes už šviesą“ koncertuos aukščiausio kalibro atlikėja iš kaimyninės Latvijos SAMANTA TINA.

Samanta Tina – galingo balso savininkė, ne vieno tarptautinio konkurso nugalėtoja ir prizininkė, TV projektų „Lietuvos balsas“ bei „Žvaigždžių duetai“ dalyvė, pelniusi Lietuvos žiūrovų simpatijas.

Beje, šiek tiek pakito renginio programa, žibintų įžiebimas įvyks 2 valandomis anksčiau, nei buvo skelbta – 17 val.

Dainininkė atveš savo moliūgą

Samanta Tina dainuoja gimtąja latvių kalba, angliškai, rusiškai, lietuviškai. Jai dainas kuria žymusis maestro Raimonds Pauls, įspūdingas dainininkės balsas ne kartą  įvertintas įvairiuose muzikiniuose projektuose ir konkursuose.

Samanta Tina prisipažino, jog žavisi Lietuvos publika ir su nekantrumu laukia to vakaro, kuomet jai teks pasirodyti Švėkšnos moliūgų žibintų šventėje, netgi žada atvežti latviškais motyvais paruoštą moliūgą žibintą.Samanta Sveksnoje_Plakatas

„Mano nuomone, latvių publikai yra ko pasimokyti iš lietuvių publikos. Lietuviai labai palaiko saviškius, nepalieka bėdoje, visada padeda. Iš pradžių, kai tik pradėjau dalyvauti Lietuvoje TV projektuose, labai jautėsi, kad lietuviai palaiko savus, o aš juk – ne vietinė. Aš jau 3 metus dalyvauju Lietuvoje TV projektuose, koncertuoju, šią vasarą turėjau apie 30 koncertų ir jau pajutau, kad lietuviai mane myli ir palaiko. Esu laiminga ir man visada patinka koncertuoti Lietuvoje“, – sakė dainininkė.

Ji pasakojo, jog moliūgų žibintų šventės Latvijoje nerengiamos. Dainininkė mano, jog tokios šventės sujungia žmones, sutelkia visus pozityviais, gerais metodais, todėl tikrai norėtų, kad toks renginys būtų organizuojamas ir Latvijoje.

„Latvijoje kai kurios šeimos švenčia Helovyno šventę, o kiti nešvenčia visai. Man patiko, kai sužinojau, jog šiame renginyje, ne taip, kaip Vakaruose, nėra gąsdinama, kad ji švenčiama ne kaip Helovynas, o ramiai, kūrybingai, skleidžiant šilumą ir šviesą.

Samanta Tina prisipažino, kad jai bus didelė garbė atvežti iš Latvijos moliūgą, kuris švies toje šventėje šviesiomis mintimis.

„Kaip tai atrodys, dar nežinau, bet, manau, kartu su savo muzikantais sukursime gražų latvišką kūrinį, latvišką moliūgą“, – sakė dainininkė.

Pasikeitė įžiebimo laikas

Primename, jog didžiulio susidomėjimo sulaukianti moliūgų žibintų šventė „Mes už šviesą“ Švėkšnoje vyks šį savaitgalį – spalio 28-29 dienomis. Tai bus jau penktasis kartas, kuomet vienas gražiausių parkų Žemaitijoje paskęs švieselių jūroje. O susikaupti kviečianti muzika turėtų perteikti ypatingą atmosferą.          

Penktadienį, spalio 28 d., nuo 12 val. veiks kūrybinės moliūgų žibintų dirbtuvės Švėkšnos tradicinių amatų centro kiemelyje (Liepų g. 25A). Čia galėsite parodyti savo išradingumą, skaptuojant savo ar organizatorių atneštus moliūgus.

Jeigu moliūgą paruošite iš anksto, tuomet jį užregistruokite, ir savanorių komanda Jums pagelbės žibintą padėti į reikiamą vietą parke.

Žibintų įžiebimas prasidės 17 val. Sušvitus liepsnelėms, 18 val., susirinkusiems Švėkšnos parke koncertuos vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje, kompozitorius Saulius Šiaučiulis, Laimonas Žilys (sintezatorinė gitara) ir populiariosios klasikos grupė „Verona” –  prie vilos „Genovefa”.

21 val. galingo balso savininkė iš Latvijos Samanta Tina ant scenos žengs kartu su būgnininku Martinš Opmanis. Parkas sušvis ne tik švieselėmis, sklindančiomis iš moliūgų, bet ir ugnies fakelais, šviesos instaliacijomis.

Šventės metu vyks prekyba suvenyrais, gardėsiais, galėsite paskanauti patiekalų iš moliūgų, išgerti kavos ar arbatos.
Šeštadienį, spalio 29 d., temstant,  moliūgai – žibintai vėl bus uždegti, o parke skambės rami, meditacinė muzika.