Moliūgų-žibintų šventėje Švėkšnoje išaugs „Šimtmečio medis”

43879368 1949255331779940_5425308177551851520_nSpalio 26-27 dienomis Švėkšnos parkas ir vėl nušvis moliūgų – žibintų šviesa: čia jau septintą kartą organizuojama šviesos ir muzikos šventė „Mes už šviesą”.

Paskutinį spalio savaitgalį į Švėkšną kvies ne tik įvairiausiais raštais išraižyti moliūgai-žibintai, rami muzika, bet ir specialiai šiai šventei kuriamas „Šimtmečio medis”. Tai bus sudėtinga 12 m aukščio konstrukcija, nukabinėta 100 moliūgų, kuriuos paruoš „Saulės” gimnazijos bendruomenė. Taip originaliai švėkšniškiai pagerbs Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio sukaktį.

Kaip gimė pati idėja Švėkšnoje „užauginti” moliūgų medį, „Švėkšnos naujienos” pasiteiravo šios idėjos sumanytojo Evaldo Venckaus.

– Kaip gimė mintis sukurti „Šimtmečio medį”?

– Mintis gimė visai netyčia, vieną rytą prie kavos puodelio, žaidžiant su pieštuku ant balto popieriaus lapo. Atrodo, pati ranka vedė pieštuką, o aš jį tik sekiau akimis. Kadangi tai buvo paskutinė vasaros diena, galvoje vis sukosi artėjančio rudens rūpesčiai. Tačiau po akimirkos nurimau, nes dingtelėjo galvoje, jog vėl bus tradicinė šviesos žibintų šventė. Tuo laiku jau ruduo įsibėgėjęs ir galima juo ramiai pasimėgauti. Juk nieko nėra smagiau, kai visa šeima šventės išvakarėse iki išnaktų skaptuojame moliūgą, pagal vaikų išsirinktą raižinį. Darome tai kiekvienais metais.

Galiausiai apima keistai malonus jausmas, kai prie savo darbo pamatai nusidriekusią kelių žmonių eilutę, kurie nori jį įsiamžinti.

Staiga tik bam- o jei ant savo tik nupiešto rėmo užkabinčiau 100 moliūgų, tiek pat kiek šiemet Lietuvos Nepriklausomybei metų? Turėtų būti įspūdinga, – pagalvojau.

Taip gimė mintis, kuria pirmiausia pasidalinau su žmona Vaida. Vaida visada būna didžiausia mano parama bei kritikė. Ji patikino mane, kad tai verta dėmesio, bet laiko maža, tad reikia viską daryti greitai. Dar labiau viską pakurstė mūsų šeimos draugų pritarimas, kurie tą vakarą kaip tik lankėsi pas mus.

Jau kitos savaitės pradžioje turėjau padaręs tikroviškesnę vizualizaciją. Vaizdas, kaip ir įspūdis, su kiekviena akimirka vis gerėjo. Tapo aišku, kad tai privalo būti įgyvendinta.

Parengta pagal www.sveksnosnaujienos.lt