Moteris atleido sugyventiniui už smūgius į galvą kastuvo kotu

stop-1131143 960_720Prieš savo gyvenimo draugę ranką pakėlęs vyriškis – „patyręs“ smurtautojas, ne kartą teistas už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą kitam žmogui. Niekur nedirbančiam Čiūtelių kaimo (Saugų sen.) gyventojui V.G. už pastaruosius nusižengimus būdavo skirtos viešųjų darbų bausmės.

Jo susidūrimų su teisėsauga sąraše – ir pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, tačiau dar 2003 metais skirta piniginė apie 600 eurų bauda taip ir nebuvo sumokėta…

Vis pasikartojanti vyro agresija šį kartą konflikto metu teko jo sugyventinei.

Nors pastaroji ir atleido neblaiviam sugyventiniui už smūgį kastuvo kotu į galvą, bet jis turės padengti apie 170 eurų medicininių išlaidų, priverstinai gydytis nuo alkoholizmo, o jei nusižengs teisėtvarkai, turės atsėdėti 8 mėnesius.

Gegužės 20-osios vakarą, 22.20 val., tarp minėto vyriškio ir jo sugyventinės kieme kilo konfliktas. Kaip girdėjo netoliese buvusi mušeikos sesuo, poros barnis įsiplieskė dėl pavogto arklio. V.G. draugei pagrasino, sakydamas „tu gausi“. Kadangi brolis nuolat ginčijasi ir pykstasi su savo sugyventine, vaidus mačiusi moteris nėjo jų raminti.

Konflikto įkarštyje sugyventinis smogė mediniu kastuvo kotu savo draugei į galvą. Nuo smūgio pakaušyje atsivėrė didelė muštinė žaizda, moteris patyrė ir galvos smegenų sukrėtimą. Visi sužalojimai prilyginti nesunkiam sveikatos sutrikdymui.

Nukentėjusiajai padarytus sužalojimus patvirtino Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialistas: moters galvoje aptiko 9,5 cm ilgio muštinę žaizdą.

Muštynių vakarą buvo iškviesti policijos pareigūnai. Jie įvykio vietoje rado besimėtantį nusikaltimo įrankį – kastuvą mediniu kotu. Šalia, ant žolės, buvo dėmės, panašios į kraują.

Kaltinamasis savo kaltės teisme neneigė, tikino, kad labai gailisi, jog būdamas neblaivus sužalojo sugyventinę, jos atsiprašė ir susitaikė. Jis pripažino Ligonių kasų ieškinį, kuriuo buvo prašoma atlyginti dėl moters sužalojimų patirtas gydymo išlaidas – 174,51 Eur.

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja nutarė, kad yra pagrindo tikėti, jog bausmės tikslai bus pasiekti paskyrus už tokią veiką numatytą vienintelę bausmės rūšį – laisvės atėmimą, bet jos vykdymą atidedant. Atsižvelgiant į tai, kad nusikaltimą V.G. padarė būdamas neblaivus, jam sutinkant skirtas įpareigojimas gydytis priklausomybę nuo alkoholio.
Kai buvo įvertintos visos nusikaltimo aplinkybės ir ankstesni kaltinamojo nusižengimai, V.G. buvo skirta 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir ji atidėta 1 metams. Tuo laikotarpiu vyras privalės dirbti arba registruotis Darbo biržoje bei per 5 mėnesius pradėti gydytis nuo alkoholio priklausomybės.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.