Moteris virė naminę, nes norėjo „broga“ palepinti kiaules

KiauleNiekur nedirbanti K.K. uošvio sodyboje prasimanė skanesnio pašaro gyvuliams – ėmė gaminti naminę, kad nuo jos likusiais žlaugtais („broga“) galėtų šerti kiaules. Taip lepino savo augintines iki tol, kol ją kažkas paskundė policijos pareigūnams.

Moteris buvo teisiama už tai, kad turėjo visus reikalingus aparatus naminei degtinei gaminti ir apie 15 litrų vartojimui paruoštos naminės.

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai spalio mėnesį gavo anoniminį pranešimą apie Žemaičių Naumiesčio Pauparių kaimo sodyboje veikiantį naminukės fabrikėlį. Atvykę patikrinti, ar tikrai sodyboje verdama naminė, bevaikščiodami po kiemą pastebėjo prie ūkinio pastato priestato styrantį elektros laidą.

Pažvelgę pro neužrakintas priestato duris pareigūnai pamatė naminės degtinės virimo aparatą.

Negana to, policininkai sodybos vasaros virtuvės palėpėje rado kelis plastikinius indus, kuriuose buvo 14,5 l skaidraus bespalvio skysčio, turinčio naminės degtinės kvapą.

Nelegalia veikla užsiimanti moteris atvykusiems pareigūnams pripažino kaltinimus ir papasakojo, kad 2014 metais ji su šeima persikraustė į uošvio J.K. paliktą jiems sodybą. Kadangi auginamas kiaules šerti perkamais miltais buvo brangu, todėl 2015 metų kovą sukonstravo naminės degtinės aparatą, kad galėtų pasigaminti kiaulėms „brogos“.

Aparatas stovėjo malkinėje. Moteris teigė, kad juo naudodavosi maždaug kartą per du mėnesius, naminę degtinę sunaudodavo savo reikmėms, o likusiais žlaugtais šerdavo kiaules. Pagamintos naminės ji esą niekam nepardavinėjo, ją laikydavo vasaros virtuvės palėpėje, o kai reikdavo, iš ten ir pasiimdavo.

Moters vyras gynėsi nežinojęs, jog žmona K.K. turi pasigaminusi aparatus naminei degtinei gaminti. Vyro teigimu, žmona šeimininkauja namuose ir prižiūri visą ūkį, vaikus ir gyvulius.

Tyrėjai nustatė, kad sodyboje rastas skystis yra naminė degtinė, kurios stiprumas siekia apie 50 laipsnių.
Žemaičių Naumiesčio seniūnas apie kaltinamąją pateikė charakteristiką, kurioje teigė, kad K.K. yra ramaus, nekonfliktiško būdo, darbšti, rūpinasi šeima, vaikais, nepiktnaudžiauja alkoholiu.

Į visa tai atsižvelgusi teisėja skyrė 6 mėnesių viešųjų darbų bausmę ir įpareigojo moterį per šį laikotarpį neatlygintinai dirbti po 20 valandų per mėnesį visuomenės labui.

Be to, policijos pareigūnai konfiskavo ir sunaikino visą moters turėtą nelegalią įrangą: statinę – šaldytuvą, gyvatuką – šaldytuvą, 2 vamzdžius, statinę raugui laikyti bei 6 indus su namine degtine.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.