Moterų daugiausia pavojų tyko Egipte, vyrų – Rusijoje ir Baltarusijoje

Egiptas II  18 Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA statistikos duomenimis, šįmet daugiausia pavojų lietuvaičių tyko Egipte. Lyginant su 2011-taisiais, pernai šioje šalyje nukentėjo 18 procentų daugiau lietuvių. Tuo tarpu vien per pirmąjį šių metų pusmetį žalų užfiksuota gerokai daugiau nei 2012-taisiais.

Kaip rodo draudimo bendrovės statistika, moterys dažniausiai nukenčia Egipte, Vokietijoje ir Turkijoje.Daugėjant besidraudžiančių kelionių draudimu moterų BTA, bendrovė užfiksavo nukentėjusių Egipte moterų skaičiaus augimą – per šių metų pusmetį nukentėjusių moterų skaičius yra 42 proc. didesnis nei per visus pernai metus. Tuo tarpu vyrai daugiausia
draudimo užfiksuotų atvejų patiria kaimyninėse rytų šalyse – Baltarusijoje ir Rusijoje.

„Moterys poilsiui mėgsta itin šilto klimato šalis, kur atostogoms oras – itin palankus, tokias kaip Egiptas ar Turkija. Tuo tarpu vyrai dažnai važiuoja darbo reikalais į Baltarusiją ar Rusiją. Tiek egzotiškos šilto klimato šalys, tiek ir Rytų Europos kaimynai – yra kiek didesnės rizikos šalys, tad statistiniai rezultatai nekelia nuostabos. Juolab atostogaujant dažnai imamasi neįprastų veiklų, tokių kaip nardymas ar važinėjimas keturračiais, ragaujama neįprastų patiekalų, tad auga ir pavojus patirti traumą ar sunegaluoti”, – teigia “BTA Insurance Company” generalinio direktoriaus pavaduotojas Gintaras Markevičius.

Pasak specialisto, vykstant nardyti, ar mėgstantiems kalnų turizmą, verta draustis ne tik būtinosios pagalbos draudimu, bet ir draudimu nuo nelaimingų atsitikimų. Apsidraudus nuo nelaimingų atsitikimų bei ištikus nelaimei ar traumai, bus atlyginti nuostoliai, kuriuos keliautojai patiria kreipiantis pas gydytojus, o taip pat gaunama išmoka, kurios prireikia po
traumos atsiradus nedarbingumui.

Vidutinė BTA kelionių draudimo išmoka siekia 2000 Lt. Išmokos dydis kasmet šiek tiek auga. Dažniausiai kelionių draudimo išmokų prireikia jauniems žmonėms (18-30 m.), ši grupė sudaro ketvirtadalį visų besikreipiančiųjų, tuo tarpu vyresnieji nelaimių kelionėse patiria kur kas rečiau.

„Kelionių draudimo produktą taikome prie nuolat besikeičiančios kelionių rinkos. Pastebime, kad žmonės vis labiau mėgsta individualiai planuoti keliones. Tokie keliautojai neretai skrenda į užsienio šalis su keletu persėdimų, jiems aktualus bagažo vėlavimo ar praradimo, skrydžio atšaukimo ar atidėjimo dėl oro sąlygų, dokumentų praradimo draudimas”, – sako G.Markevičius.

BTA specialistai pataria planuojant keliones įvertinti skirtingų šalių klimato sąlygų skirtumus: jeigu vykstate į karštesnio nei Lietuva klimato šalis, tokias kaip Turkija, Egiptas, vertėtų pasirūpinti priemonėmis nuo saulės, neperkaisti, ypač saugoti vaikus, kadangi lietuviai patiria šiose  šalyse gana stiprių nudegimų, sudėtingų alerginių reakcijų.

Rytų šalyse labai dažni skrandžio sutrikimai, apsinuodijimai, įvairios infekcijos, todėl prastai pasijutus iškart vertėtų kreiptis į gydytojus, tačiau praverstų į kelionę pasiimti bent pirmos būtinybės medikamentų nuo pykinimo, skrandžio sutrikimų, skausmo malšinimo, kadangi kartais negalavimai užklumpa netikėtai vykstant į ekskursiją, autobuse, ar lėktuve, tad medikų pagalbos gali tekti palaukti ilgėliau.

Vykstant į tolimas šalis visada patartina pasidomėti skiepais, būtina pasiskiepyti vykstant į Aziją, Afriką, nuo maliarijos, drugio bei kitų ligų, tam, kad užsitikrinti atostogas be rūpesčių.

Vienas svarbiausių pasirengimo etapų – apsidrausti. BTA specialistai primena, kad jeigu prieš kelionę trūksta laiko, 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę galite pasinaudoti epolisas.lt paslaugomis bei apsidrausti internetu.

Remiantis Lietuvos banko duomenimis, per pirmuosius penkis šių metų mėnesius „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje įmokos augo 9,6 proc. iki 75 mln. litų, lyginant su tuo pačiu pernai metų laikotarpiu.

Bendrovė ne gyvybės draudimo rinkoje šoktelėjo į antrą poziciją bei šiuo metu užima 13,6 proc. rinkos. 2013 m. sausį-gegužę ne gyvybės draudimo įmonė atlygino nuostolių draudėjams 5,3 proc. daugiau nei pernai atitinkamu laikotarpiu (36,3 mln. litų).