Moterys daug kukliau nei vyrai vertina savo vairavimo įgūdžius

Driving Miss Daisy BroadwayDraudimo bendrovė „If“ atliko apklausą apie vairavimo įgūdžių vertinimą.

Tyrimas atskleidė, kad nors moterys ir rečiau patenka į pavojingas situacijas, bet savo įgūdžius vertina kukliau nei vyrai, kurių dauguma save priskyrė pusiau profesionaliems vairuotojams.

Koją kiša patirties stoka

Tyrime nustatyta, kad 45 proc. moterų savo vairavimo įgūdžius vertina kritiškai ir teigia, kad vairuodamos padaro klaidų, o beveik penktadalis (18 proc.) vairuojančių vyrų save priskiria pusiau profesionalams.

Pusiau profesionalių vairuotojų kategorijai save priskyrė tik 2 proc. apklausoje dalyvavusių moterų.

„Tiek atliktas tyrimas, tiek mūsų bendrovės statistika patvirtina, kad vyrų ir moterų vairavimo stiliaus skirtumai ryškūs. Moterys vairuoja atsargiai ir atsakingai, tačiau joms dažniau koją pakiša patirties ir įgūdžių stoka, o didžiausias vyrų saugaus vairavimo priešas yra per didelis pasitikėjimas savo sugebėjimais ir rizikingas vairavimas“, – sako „If“ Transporto žalų grupės vadovas Dominykas Trimonis.

Vairavimas žiemą moterims kelia sunkumus

Tyrimo duomenimis, 76 proc. apklausoje dalyvavusių moterų vairavimas žiemą kelia problemų, o dauguma vyrų (57 proc.) nurodė, kad ir žiemą vairuoja atsipalaidavę.

Iš tyrime dalyvavusių vairuojančių moterų tik 19 proc. atsakė, kad vairavimas žiemą joms nekelia jokių sunkumų.

Vyrai daug geriau nei moterys vertina ir savo galimybes suvaldyti pradėjusį slysti automobilį.

81 proc. vyriškosios lyties respondentų nurodė žinantys, kaip elgtis tokiomis aplinkybėmis, o 16 proc. atsakė, kad nėra tikri, ar tai pavyktų.

Moterų gretose žinančių, kaip suvaldyti pradėjusį slysti automobilį, yra 47 proc., o 43 proc. respondenčių abejoja, ar tai sugebėtų.

Į klausimą, ar yra nesuvaldę automobilio slidžiame kelyje, 44 proc. vyrų atsakė teigiamai. Iš apklausoje dalyvavusių moterų tokia situacija buvo nutikusi ketvirtadaliui (25 proc.).

„Šis skirtumas atskleidžia, kad moterys, kukliau vertinančios savo sugebėjimus, priešingai nei vyrai, gerokai rečiau patenka į pavojingas situacijas kelyje“, – sako D. Trimonis.

Ekspertas pabrėžia, kad vienu klausimu vyrų ir moterų nuomonė beveik sutapo – 93 proc. vyrų ir 98 proc. moterų mano, jog rengiant vairuotojus reikėtų praktiškai mokyti, kaip suvaldyti pradėjusį slysti automobilį.