Moterys pasitikrino: jų draugystė – tikrovė ar mitas?

 Moteru draugyste_2Meditacijos klubo „Smaragdas“ narės rinkosi išpuoselėtoje Saugų seniūnijos Kukorų kaimo sodyboje, atokiau nuo triukšmo, tarp vešlios augmenijos, į romantišką vakarėlį, pavadintą „Mes – moterys“.  Renginio iniciatorės, bendramintės – Irena Rimkuvienė ir Violeta Astrauskienė į svečius sukvietė klubo nares ir drauges. Sekmadienio vakarą čia rinkosi šilutiškės, švėkšniškės, saugiškės, vainutiškės ir viešnia iš Klaipėdos, operinio dainavimo dainininkė Olga Žorova (Šardt). Visos neabejingos grožiui moterys akimis ir širdimi glostė kiekvieną sodybos kertelę, mėgavosi tyru oru ir vasaros vakaru, gamtos garsais. Vakarėlio organizatorė Irena Rimkuvienė pakvietė visas atsipalaiduoti pasineriant į vakaro minčių ir jausmų siautulį.

Olgos vizitinė kortelė

Operinio dainavimo aukštumų siekianti O.Žorova yra dainavusi Maskvos ir kelių Europos teatrų scenose. Ji baigė S.Šimkaus konservatoriją, Gnesino valstybinį muzikos koledžą Maskvoje, Jungtinės karalystės Birmingemo konservatoriją, mokėsi pas maestro Tom Krause ir Ulrike Martin Vokietijoje, pas Anatolijų Gusevą Italijoje. Be aktyvios koncertinės veiklos Europoje ir vaidmenų operose ir operetėse, solistė yra daugelio konkursų prizininkė ir nugalėtoja: Cecil Drew Oratorijų konkurso finalistė Birmingemo konservatorijoje, Ambache Prizo finalistė Birmingemo konservatorijoje, Mario Lanzo konkurso II vietos laimėtoja Birmingemo konservatorijoje, Birmingemo konservatorijos „Grand“ geriausiam sopranui, laimėjo Premio Rotary klubo premiją ir galimybę koncertuoti Luzerno koncertų salėje, konkurse „Lirico Internazionale terre dei Fieschi“ Italijoje tapo prizininke. 2016 m. ji tapo projekto „Baltijos balsas“ finalininke.

Solistė dalyvauja perklausose, konkursuose, pati organizuoja bei veda savo solinius koncertus Lietuvoje, Europoje ir Izraelyje.

Olga – ne tik išskirtinio talento solistė, bet ir šiltas žmogus, viską daranti su begaliniu nuoširdumu, todėl ją akimirksniu pamilsti. Juntama, kad ši asmenybė turi nepaprastą gebėjimą bendrauti su žmonėmis, moka sudominti, uždegti, dėl to ne tik jos atliekami kūriniai nepalieka abejingų, bet ir bendravimas su ja tampa nepamirštama švente.

Mes – moterys

Visoms patogiai įsitaisius pavėsinėje, susitikimas pradėtas klausimu „Koks pajautimas apima išgirdus žodį „moteris“? Moterys viena po kitos išsakė savo jausenas: Motina, Meilė, Rūpestis, Deivė, Stiprybė, Našta, Žemė, Džiaugsmas, Vargas, Pabudimas ir t. t. Ką reiškia būti moterimi?, – retoriškai klausė Violeta ir atsakė, kad Moteris turi kilnią misiją Žemėje – būti neišsenkančios meilės, šviesos, džiaugsmo bei grožio harmonijos šaltiniu. Toliau provokuodama bičiules, ji tęsė: moterų draugystė – tikrovė ar mitas? Ir pasiūlė mintimis leistis į vaikystę. Kiekviena turėjome brangiausią vaikystės draugę. Koks apima jausmas ją prisiminus? Visos nuoširdžiai dalijosi prisiminimais. Juk nuo savųjų draugių neturėjom paslapčių, atviraudavom, klausdavom patarimų, žaisdavome, kurdamos planus ir svajones.

Bręstant, skiriasi augimo tempas, pomėgiai, renkamasi skirtingi keliai, tad nenuostabu, kad ir vaikystės draugystės baigiasi. Bet būna, kad su vaikystės drauge keliauji kartu gyvenimo keliu ir ta draugystė perauga į šeimų, vaikų draugystės tęstinumą.

Draugystė – stebuklas. Kai susitinka panašios sielos, viena kitą papildančios ir galinčios nuveikti daug prasmingų dalykų. Draugystė – tarsi mozaika – atspindi kiekvienos mūsų pačios dalelę. Draugystė, kaip gėlė, ją reikia auginti, puoselėti. Mes, moterys, turime dvi šeimas. Tradicinę ir moteriškąją kompaniją. Bendrą draugių grupelę. Grupelė draugių, bendraminčių – tai gyvenimo palydovės, vedlės, sielos sąjungininkės. Ta subtili, šventa, nematoma, o jaučiama moteris vienijanti žemiška ir nežemiška gija. Kai džiaugiamasi tavo veikla, šeima, vaikais, kai sakomi tau gražūs ir nuoširdūs žodžiai, todėl moteris draugė – ne konkurentė, o sąjungininkė. Gyvenime būna akimirkų, kai tave gali suprasti tik moteris, kartais net ir be žodžių…

Radusios panašias į save, pačios tampame stipresnės, gyvenimo tikslas – aiškesnis, o gyvenimas – linksmesnis. Gera draugė padeda tobulėti, susivokti, būti atrama. Moteriškasis magnetizmas – sielos šviesa per akis spinduliuojanti meilę į supantį pasaulį ir gebanti apie save kurti meilės platybę.

Pokalbiui pasibaigus, Olga vedė meditaciją. Moterys šoko, darė jogos pratimus, kartu dainavo, klausėsi viešnios atliekamų dainų.

Be vyno ir juokdario

Sau ir kiekvienai dovanojome dalelę savo širdies, pripildydamos džiaugsmu, pakylėtu virš kasdienybės. Būtent toks – džiaugsmingo lengvumo, tyrumo ir nuoširdumo buvo kupinas susitikimas, kuriame pakako vietos ir pokalbiui, ir Violetos poezijai, ir moterų pamąstymams, ir Olgos vedamai meditacijai, ir jos atliekamai muzikai. Vakaro saulės spindulių nugairintas vakarėlio dalyves Irena pakvietė išgerti savo paruoštos žolelių arbatos, prie bendro vaišių stalo dar tarpusavyje pabendrauti, – juk ilgokai nebuvome susitikusios.