Motinas smaugė ir daužė kumščiais

DomesticViolenceSmurtas namuose prieš artimuosius nesiliauja. Šilutės r. apylinkės teismas praneša paskelbęs du nuosprendžius ir vieną baudžiamąjį įsakymą prieš namiškius smurtavusiems vyrams. Du iš jų skriaudė savo gimdytojas, vienas – sugyventinę.

Smaugė motiną

Spalio pradžioje prieš teismą stojo nevedęs, nedirbantis, 7 klases baigęs ir ne kartą teistas Šilutės r. gyventojas V.K. Birželio pabaigoje jis namo kieme esančioje pavėsinėje užsipuolė savo motiną, su kuria kartu gėrė alų. Vyrą supykdė gimdytojos priekaištai, kad sūnus nedirba, nepadeda prie ūkio darbų.

Įsiutęs vyras tris kartus spyrė motinai į koją, o paskui ėmė smaugti. Moteriai išsilaisvinus, sudavė kumščiu į galvą ir nuėjo miegoti. Nukentėjusioji išsikvietė medikus.

Kadangi vėliau motina su sūnumi susitaikė, dėl sukelto fizinio skausmo pretenzijų nekėlė ir civilinio ieškinio nereiškė, teismas kaltinamajam paskyrė 30 parų arešto.

Susipyko sugyventiniai

Rugsėjo 30 d., pusvalandį po vidurnakčio, nuo sugyventinio nukentėjo S.M. Būdamas neblaivus, asmeninio konflikto metu Ž.B. sugyventinei spyrė į veidą, o paskui delnu sudavė dar du smūgius.
Moters prašymu kaimynai iškvietė policiją ir medikus.

Nukentėjusiajai buvo nustatytas 1,35 promilių, o kaltinamajam – 2,12 promilių girtumas.

Vyras savo kaltę pripažino ir paaiškino, kad konfliktas kilo, kai gyvenimo draugė paprašė jo pritildyti garsiai leidžiamą muziką ir iš namų išprašyti draugus, su kuriais kartu girtavo, bei dar vieną, stikliuką kilnojusį vyrą, kurio kaltinamasis nepažįsta ir nežino nei jo vardo, nei pavardės.

Nors teismas gavo kaltinamojo ir nukentėjusiosios prašymą bylą nutraukti, nes pora susitaikė, atsižvelgdama į tai, kad vyras dar turi neišnykusį teistumą, teisėja kaltinamajam skyrė 40 parų areštą.

Nedavė 10 litų – gavo į kuprą

Policijos akiratin spalio pradžioje pateko ir 6 kartus teistas, niekur nedirbantis trisdešimtmetis A.S. Su motina gyvenantis vyras vakare neblaivus grįžęs į namus, ėmė iš mamos reikalauti 10 litų. Šiai pasakius, kad pinigų neturi, pasak nukentėjusios, sūnus ėmė mosuoti kumščiais ir sudavė maždaug penkis smūgius į petį. Kai moteris, užsidengusi veidą rankomis, susilenkė, A.S. kumščiu sudavė apie 5 smūgius į nugarą, dar tiek pat smūgių teko į galvą pakaušio srityje.

Kai į įvykio vietą atvyko policijos pareigūnai, nukentėjusiąją rado apsiverkusią ir išsigandusią. Smurtavęs sūnus jau buvo spėjęs iš namų pasprukti.

Kaltinamasis A.S. dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino visiškai, tačiau negalėjo paaiškinti, kodėl taip pasielgė. Vyras teigė nenorėjęs mamos sužaloti, atsiprašė ir pažadėjo pasitaisyti.

Atsižvelgus į mamos prašymą neskirti griežtos bausmės ir jos norą, kad sūnus pradėtų dirbti, teismas kaltinamojo laisvę apribojo metams, įpareigodamas pradėti dirbti arba užsiregistruoti Darbo biržoje.