Motinos dienos simbolis – raudonos rožės

4Sveikindami mamas Motinos dienos proga lietuviai madų nesivaiko ir renkasi laiko patikrintas simbolines dovanas – gėles, šokoladą, įvairius saldumynus ir konditerijos gaminius. Raudona rožė – vienareikšmiškai pati populiariausiai gėlė, dažniausiai perkama Motinos dienos proga jau ne vienerius metus.

„Sveikindami mamas lietuviai renkasi klasiką. raudonų rožių mūsų tinklo parduotuvėse per Motinos dieną nuperkama vidutiniškai 3,5 karto daugiau nei antrų pagal populiarumą gėlių – mišrių įvairių gėlių puokščių. Populiarūs įvairių atspalvių ir ilgio rožių žiedai“, – teigia MAXIMA LT, UAB Maisto prekių pirkimo departamento direktorius Tomas Marcinkevičius.

MAXIMA duomenimis, raudonų rožių pernai per šventinį Motinos dienos savaitgalį buvo parduota beveik 60 tūkstančių vienetų, o tai beveik 20 proc. daugiau nei jų buvo parduota prieš dvejus metus, 2012 metais. Mišrios įvairiausių gėlių puokščių pernai buvo parduota apie 17 tūkstančių vienetų. Gerokai rečiau renkamasi pavasariškųjų tulpių, narcizų, gerberų puokšteles. Šiemet rožių žiedai perkami dar intensyviau, vis tik daugiausiai gėlių žiedų planuojama parduoti tradiciškai – Motinos dieną ir šios šventės išvakarėse.

Praktiškesni klientai mamoms dovanoja vazonines gėles, kurių pardavimai pradeda augti likus dar savaitei iki Motinos dienos. Rožių krūmeliai, herberos, narcizai, orchidėjos – tai tik maža dalis vazoninių gėlių, kurias pirkėjai renkasi, norėdami pradžiuginti mamas. Populiariausia vazoninė gėlė – orchidėja, kurių parduodama apie 8,5 tūkstančio, o tai sudaro didžiąją dalį visų vazoninių gėlių pardavimų. Prieš Motinos dieną parduodama daugiau ir įvairių gėlių sodinukų – lietuviams įprasta prieš šventes sutvarkyti ir žiedais papuošti ir artimųjų kapus.

Klientai šį šventinį savaitgalį taip pat stoviniuoja ir prie įvairiausių saldumynų lentynų. Šokolado pardavimai MAXIMA parduotuvėse, kaip ir vazoninių gėlių, ima augti dar savaitę prieš pirmąjį gegužės savaitgalį. Mamoms perkamo šokolado kiekis kiekvienais metais auga: pernai buvo parduota net 73 tūkstančiai šokolado plytelių po 100 ir 200 gramų. Antri pagal populiarumą saldumynai, perkami mamoms – įvairiausi saldainių asorti, kurių pardavimai pernai šoktelėjo net tris kartus. Jų buvo parduota beveik 60 tūkstančių vienetų.

Šventinį Motinos dienos savaitgalį itin išauga ir konditerijos gaminių pardavimai. Lietuviai konditerijos gaminiais pradeda rūpintis dar penktadienį, tad tortų ir pyragaičių jau penktadienį parduodama 25 proc. daugiau, šeštadienį – 40 proc. ir sekmadienį – 35 proc. daugiau nei įprasta. Praeitais metais per šventinį savaitgalį buvo parduota beveik 60 tūkst. kilogramų tortų, o tai tris kartus daugiau nei jų nuperkama įprastą savaitę.

Tokį pat kiekį lietuviai šio saldėsio nupirko ir per šiųmetines Velykas, taigi Motinos dieną ant šventinio stalo lietuviai deda tiek pat saldėsių kaip ir per didžiąsias metų šventes.