Mūsų krašte išrinkti Seimo nariai – už laisvą nepriklausomą nuo valdžios spaudą

zemaitaitis ir skardziusAbu Šilutės krašte: Šilutės – Šilalės bei Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardose išrinkti Seimo nariai – partijos Tvarka ir teisingumas politikas Remigijus Žemaitaitis bei socialdemokratas Artūras Skardžius pritaria, kad įstatymu vertėtų uždrausti bankams ir savivaldybėms per savo įstaigas užsiimti periodinių laikraščių leidyba. Tačiau spalio 7 dieną, kai Visuomenės informavimo pataisos buvo pateiktos svarstyti Seime, abu politikai dėl svarbių priežasčių posėdyje nedalyvavo ir negalėjo palaikyti įstatymo pataisų rengėjų.

Mūsų kraštietis Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis „Šilutės naujienoms” prisipažino, kad balsavo už tai, jog būtų atmestos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, draudžiančios įsigalėti „karaliukų“ laikraščiams.

R.Žemaitaitis aiškino, kad skeptiškai vertina periodinius leidinius, kurias leidžia savivaldybėms pavaldžios įstaigos ir, dar blogiau, už mokesčių mokėtojų pinigus. Jo nuomone, anksčiau ar vėliau tokie leidiniai tampa neoficialiais valdančiųjų reklamos ruporais.KKomskis R.Žemaitaitis sakė, kad jai po pusmečio vėl bus teikiamos panašios Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, jis stengsis paremti pažangią iniciatyvą.

A.Skardžius spalio 7 dieną buvo išvykęs į Briuselį, todėl nedalyvavo įstatymo pataisų svarstyme.
A.Skardžiaus nuomone, savivaldybių leidžiami periodiniai leidiniai niekada nebus tokie objektyvūs kaip nepriklausoma spauda. Todėl neverta klaidinti žmonių ir tokiems leidiniams leisti mokesčių mokėtojų lėšas.

Savivaldybėms visiškai pakanka informuoti visuomenę apie savo veiklą internetinėse svetainėse, kurių leidyba nekainuoja.
Jis sakė, kad kaip balsuoti vienu ar kitu klausimu dažnai yra sprendžiama frakcijoje. Todėl kitą kartą, kai bus svarstomos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, jis bus tarp tų, kurie rems nepriklausomos spaudos pusę.

Seimo pirmininkas K.Komskis aiškino, kad šį kartą nepritarti minėto įstatymo pataisoms nutarė valdančioji koalicija, ir jam teko paklusti. Vyriausybės atstovai ir žiniasklaidą kontroliuojančių institucijų atstovai koalicijoje aiškino, jog likus pusmečiui iki savivaldos rinkimų tokių pataisų įvedimas įvels daug painiavos – bus daug skundų dėl kiekvieno savivaldybių leidinio, savivaldybių veiklos ataskaitos bus vertinamos kaip periodinių leidinių leidybos pradžia ir t.t.

Pasak K.Komskio, trys dešimtys Seimo narių po savivaldos rinkimų be jokio vargo galės pakartotinai teikti dabar nepriimto įstatymo pataisas. Tuomet liks mažiau argumentų stabdyti šį pažangų procesą. K.Komskis „Šilutės naujienoms” sakė, kad asmeniškai jau buvo balsavęs už tokių pataisų svarstymą Seime. Tai vyko prieš kelerius metus. Tik nežino, kodėl ta iniciatyva buvo užslėpta.