Mūsų savivalda – vis dar be kontrolės

Silutes naujienos 2014 05 23 Nr 38 110301 copyAntradienį planuotas Kontrolės komiteto posėdis neįvyko, nes vėl nepakako kvorumo. Į komiteto posėdį atvyko tik vienintelė politikė – Vincenta Bubilienė.

Šis komitetas neveikia jau beveik pusmetį, nes tiek laiko valdantieji nesutinka su siūloma komiteto pirmininko kandidatūra. Į šį postą opozicija siūlo Daivą Žebelienę ir neketina jos keisti į valdantiesiems labiau priimtiną asmenį.

Opozicijos politikai nusiteikė nelankyti Kontrolės komiteto posėdžių, kol valdančioji dauguma nustos trukdyti jų pasiūlytam kandidatui tapti Kontrolės komiteto pirmininku.

Šią savaitę vėl neįvykus Kontrolės komiteto posėdžiui, liko nesvarstyti svarbūs savivaldai klausimai: „Dėl Šilutės rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos 2013 metų veiklos ataskaitos“, „Dėl Kontrolės ir audito tarnybos 2014 metų I ketvirčio veiklos plano vykdymo“, „Dėl Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto naudojimo ir disponavimo juo“.

Dėl politikų nesutarimų Savivaldybės administracijos, Tarybos sekretoriato darbuotojams, Savivaldybės kontrolierei Jolitai Stonkuvienei teko be reikalo gaišti laiką, nes nebuvo kam pateikti informaciją darbotvarkėje numatytais klausimais.
Kontrolės komiteto posėdžiui pirmininkauti turėjo komiteto pirmininko pavaduotojas, „darbietis“ Saulius Stankevičius. Jam šias pareigas derėjo atlikti po to, kai rajono mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis atsistatydino iš komiteto pirmininko pareigų, paragintas Vyriausybės atstovės Daivos Kerekeš.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą ir rajono Tarybos reglamentą, Kontrolės komiteto pirmininko postas priklauso opozicijai – opozicija Tarybai turi pasiūlyti savo parinktą kandidatą.

V.Pozingis neturėjo teisės eiti Kontrolės komiteto pirmininko pareigų, nes po valdžios perversmo tapo valdančiosios daugumos vienu iš lyderių. Tačiau nepaisydamas įstatymų nuostatų, V.Pozingis ėmėsi šių pareigų, kol gavo Vyriausybės atstovės perspėjimą.

Opozicija ne kartą siūlė savo kandidatą į Kontrolės komiteto pirmininko pareigas, tačiau valdančiosios koalicijos politikams kandidatūra neįtiko. Opozicija primygtinai pageidauja, kad Kontrolės komiteto pirmininke taptų buvusi rajono merė D.Žebelienė. Tarybos dauguma oficialiai nepateikė jokių argumentų, dėl kokių priežasčių nepritaria D.Žebelienės kandidatūrai.

Vicemeras V.Pozingis opozicijos lyderiui Arvydui Jakui yra užsiminęs, kad valdančioji dauguma Kontrolės komiteto pirmininku norėtų matyti liberalcentristą, pedagogą Algirdą Gečą. V.Pozingio žiniomis, toks pasiūlymas priimtinas ir pačiam A.Gečui.

Liberalų ir centro partijos politikai – skyriaus pirmininkas Steponas Kazlauskas, Vytautas Laurinaitis ir A.Gečas – po valdžios perversmo ilgiausiai delsė įsilieti į opozicijos gretas. Buvo nepaneigtų kalbų, kad jie ketina jungtis į vieną frakciją su partijos Tvarka ir teisingumas politikais ir taip tapti valdančiosios koalicijos nariais.

Todėl visiškai suprantama, kad opozicijos lyderis A.Jakas ir jo bendraminčiai nenori keisti nuomonės ir į Kontrolės komiteto pirmininkės postą siūlo D.Žebelienę.

A.Jako nuomone, valdančioji dauguma siekia pasirinkti sau patogų komiteto pirmininką. Galima manyti, kad valdantieji nori Kontrolės komitetą padaryti neveiksniu – kad niekas neinicijuotų jiems nepatogių tyrimų.

Antradienį vykusiame Ekonomikos ir finansų komitete opozicija pasiekė, kad sprendimo projekte dėl Kontrolės komiteto pirmininko paskyrimo atsirastų D.Žebelienės pavardė.

A.Jakas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad opozicijos pasitarime A.Gečas pats atsisakė pretenduoti į Kontrolės komiteto pirmininko pareigas.