Muziejininkė Monika Žąsytienė – tarp 20 nominantų

monika zasytieneŠvėkšnos muziejininkė Monika Žąsytienė yra tarp 20 Lietuvos visuomenės pasiūlytų nominatų „Beigelio“ tolerancijos apdovanojimui gauti. Šio apdovanojimo misija – pagerbti žmones, kurie savo veiksmais ir iniciatyva prisideda prie tolerancijos skatinimo ir geba užkirsti kelią antisemitizmui. Renginio globėjas – Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Monika Žąsytienė pristatoma kaip Šilutės muziejus Švėkšnos filialo muziejininkė, aktyviai dirbanti ir savanoriaujanti visuomenės edukavimo srityje. Monikos dėka gimė ne vienas renginys, ekspedicija ir iniciatyva, susijusi su žydų bendruomenės gyvenimu regione.

Archyvuose gerai susipažinusi su miestelio istorija, identifikavo XX a. pr. gyvenusių miestelio žydų namus, ieškojo ir rado žydų tautybės asmenų, susijusių su Švėkšna, užmezgė ryšius su Holokausto muziejumi JAV; Monika veda ekskursijas po Švėkšną, skaito pranešimus apie buvusį štetlą ir jo gyventojus, jos iniciatyva Švėkšnos muziejus kasmet mini Holokausto dieną (o nuo 2014 m. skaitomi „Vardai“).

Ji aktyviai dalyvauja nevyriausybinių organizacijų veiklose. Monika yra naujo projekto „Išsaugokime Švėkšnos sinagogą“ iniciatorė.

Jos nominacija – už istorinės atminties puoselėjimą ir tautinių mažumų paveldo išsaugojimą.

Visi nominantai bus pristatyti facebook.com/beigeliukrautuvele

 

„Beigelių krautuvėlės“ uždarymo ir „Beigelio“ tolerancijos apdovanojimų teikimo renginys įvyks birželio 5 d. 14 val. LR Vyriausybės rūmuose. Renginio metu bus apdovanoti šeši nominantai, atrinkti specialios komisijos už tai, kad savo veiksmais ir iniciatyva prisideda prie tolerancijos skatinimo visuomenėje. Simbolinės padėkos dovanėlės bus įteiktos ir „Beigelių krautuvėlės“ savanoriams.