Muziejuje įsikūrė Latvijos Bauskės miestelis

bauskes fotografijos 6Turizmo sezono rajone atidarymo proga Šilutės muziejaus vadovė Roza Šikšnienė pristatė kolegų iš Bauskės miestelio Latvijoje atvežtą parodą. Šilutiškiai ir miesto svečiai kviečiami pasigrožėti unikalaus savo architektūra miestelio vaizdais, kuriuos nufotografavo latvių muziejininkas Raitis Abelnieks. Muziejininkai viliasi, kad eksponuojamos nuotraukos sužadins norą jose įamžintus Bauskės vaizdus išvysti ir gyvai.

R.Šikšnienė pasakojo, kad fotografavimas muziejaus istorikui yra pomėgis. Šio autoriaus darbai į Šilutę atkeliavo pirmą kartą, tačiau jį pažįsta Pakruojo ir Radviliškio gyventojai.

„Parodą planavome atidaryti per miesto gimtadienį, tačiau tuo metu turėjome kitų ekspozicijų. Bet ši diena pasirinkta neatsitiktinai – pažadėjome kolegoms pareklamuoti turistinį Bauskės miestelį, tad simboliškai į parodą pakvietėme atidarydami šiųmetį turizmo sezoną“, – kalbėjo R.Šikšnienė.

Trejus metus su Bauskės kraštotyros ir meno muziejumi bendradarbiaujantys šilutiškiai Latvijos miestelio gyventojams vasario mėnesį taip pat buvo nuvežę Šilutės miestą pristatančią kilnojamąją parodą „Šilutės raida: miestas, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą“.

Dalį Šilutės rajono Bauskės muziejininkai yra matę ir savo akimis. R.Šikšnienė pasakojo, kad latvius sužavėjo Švėkšna ir jos bažnyčia – net ir dabar, kalbėdami apie Švėkšną, vadina jį „tuo miesteliu, kuriame stovi didelė ir graži bažnyčia“.bauskes pilis

Ne kartą Bauskėje lankėsi ir Šilutės muziejininkai. Pasak R.Šikšnienės, kiekvieną kartą ten nuvykus lieki maloniai nustebęs – miestelis nuolat keičiasi ir gražėja.

Svarbiausias Bauskės objektas – Livonijos ordino laikais pastatyta pilis. Galima apžiūrėti XVIII a. pradžios įtvirtinimų pylimus, esančius aplink pilį, ordino pilies griuvėsius ir apžvalgos aikštelę centriniame pilies bokšte. Nuo šios vasaros lankytojai kviečiami aplankyti pilyje atstatytą hercogų rezidencijos dalį.

Lankytojus po rūmus ir ekspoziciją vedžioja ir pasakoja rekonstruotais rūmų damos rūbais vilkinti gidė. Turistai gali patys pabandyti senoviniais rūbais aprengti vieną iš manekenų. Edukacinės muziejaus programos taip pat pristato dvaro manierų, šokių, muzikos ir žaidimų tradicijas, dalyviai gali susipažinti su stalo kultūra, mitybos įpročiais, maisto patiekimo ceremonijomis, švenčių tradicijomis, paragauti pagal senovinius receptus pagamintų patiekalų.

Centre atstatyta ir 19 a. miesto rotušė, o joje atkurta buvusi muitinė. Turistai muitinėje pasveriami, išmatuojami, o rezultatai pateikiami svarais, pūdais.

„Miestelyje gyvena vos 10 tūkst. gyventojų, tačiau jį aplanko daug turistų. Kolegos pasakojo, kad užsakymų turistams vesti edukacines programas netrūksta iki pat šios vasaros pabaigos. Jei turistai pageidauja, muziejininkai gali dirbti ir sekmadieniais“, – sakė R.Šikšnienė.

Dalis senovinių Bauskės pastatų nuosavybės teisėmis yra grąžinti vokiečiams. Tačiau ir jie stengiasi prisidėti prie miestelio populiarinimo turistiniu požiūriu ir juose kuria kavines, parduotuves, viešbučius, noriai bendrauja su muziejininkais.

 Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.