Muziejuje – renginys, skirtas Vasario 16-ajai paminėti

skelbimasVasario 16 d. (antradienį) 12 val. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje (Lietuvininkų g. 4, Šilutė) vyks medžio drožėjo, liaudies meistro, kilusio iš Švėkšnos, Petro Balsio personalinės medžio drožinių parodos atidarymas.

Renginio metu tautodailininkas P. Balsys pristatys savo darbus.

Savo meilę Lietuvai bei realybės vaizdus tautodailininkas P.Balsys perteikia išskirtiniuose medžio drožiniuose. Savo, kaip skulptoriaus, medžio drožėjo veiklą pradėjo prieš keturis dešimtmečius. Ypač mėgsta drožinėti pagoniškomis, baltiškomis, krikščioniškomis bei istorinėmis temomis. P.Balsys drožia kaukes, mažas skulptūrėles, kamerines skulptūras, bareljefus, kryžius ir monumentalias skulptūras.

Tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narys jis yra nuo 1979 metų. 1982-aisiais P. Balsiui suteiktas liaudies meistro vardas, o 2005 m. – meno kūrėjo statusas. Jis nuolat dalyvauja medžio drožėjų simpoziumuose, yra tautodailės parodų bei skulptorių kūrybinių seminarų dalyvis.

Tautodailininkas jau sudalyvavo apie 60 parodų, surengė daugiau kaip 10 personalinių parodų. Nemažai P.Balsio darbų iškeliavę po visą pasaulį, taip pat eksponuojami ir Lietuvoje – Nacionaliniame, Molėtų etnokosmologijos, Mažosios Lietuvos ir kituose muziejuose.

Kviečiame!