„Muzikantų fiestoje“ apdovanoti labiausiai nusipelnę muzikai

DSCN4716Sekmadienį, vasario 8-ąją, į tradicinį renginį „Muzikantų fiesta“, kuris buvo surengtas restorane „Gilija“, rinkosi Šilutės muzikantai, dainų autoriai, atlikėjai ir visi, kas ne tik gyvena su muzika, bet ją jaučia, mėgsta ir klausosi.

Kaip sakė šios fiestos organizatorius Vygantas Stoškus, sekmadienis yra ta diena, kai galima pasikviesti muzikantus, nes būtent tada jie ilsisi po penktadienio ir šeštadienio renginių, lanko artimuosius, susitinka su bičiuliais.

„Muzikantų fiesta“ šiemet nuskambėjo jau penktąjį kartą. Ją vedė ir „muzikantų cecho atstovus“ pristatė poetas, dainų tekstųDSCN4695 autorius ir įvairių renginių vedėjas Marijus Budraitis.

Popietės metu kūrinius atliko gerai žinomi Pamario krašto muzikantai ir tie, kurie rečiau, tik ypatingomis progomis, į rankas paima mikrofoną.

Muzikinį vakarą vainikavo jau tradicija tapę apdovanojimai „Muzikos sparnai“ labiausiai per praėjusius metus nusipelniusiems Šilutės muzikinės padangės atstovams, taip pat prisiminti ir anksčiau apdovanotieji.

Vakaro metu pagerbtas šviesios atminties dainininkas, muzikantas, pedagogas Tomas Balčytis, prieš kelerius metus „Muzikantų fiestoje“ pelnęs „Muzikos sparną“ „už viso gyvenimo nuopelnus Pamario krašto muzikos kalvėje“. Sveikinimai skirti ir ilgamečiam choro „Pamario aidas“ vadovui Vytautui Jovaišai.

Apdovanojimas – už debiutą

Pirmoji „Muzikos sparnų“ statulėlė šiemet buvo įteikta žaviajai autorinių dainų kūrėjai ir atlikėjai Žydrei Adomaitienei. Dainų autorė pernai pristatė 13-os dainų kompaktinę plokštelę „Tu negirdėjai“.

Renginio vedėjas M.Budraitis sakė, kad Žydrė jau turi sukūrusi naujų dainų, tad galbūt šiemet ryšis išleisti savo antrąją kompaktinę plokštelę.

Ž.Adomaitienei taip pat įteiktas kvietimas apsilankyti restorane „Gilija“.

Atsidėkodama Žydrė kartu su drauge ir kolege Liuda Kašėtiene publikai padovanojo ne tik naujausių savos kūrybos dainų, bet ir visiems gerai žinomą dainą „Tu negirdėjai“.

Pagrindinis apdovanojimas – už gausybę nuopelnų

DSCN4676Pagrindinis „Muzikantų fiestos“ apdovanojimas šiemet atiteko vienam garsiausių Pamario krašto muzikantų vadovui Gražvydui Railai.

Pasak M.Budraičio, Gražvydo atėjimas dirbti į Šilutę siejamas su orkestrinės pučiamųjų muzikos suklestėjimu mūsų krašte. G.Railos vadovaujamas fanfarinis orkestras „Pamarys“ reprezentuoja kraštą įvairiuose renginiuose.

G.Raila buvo iniciatorius, kad šalyje gerai žinomas kompozitorius Kazys Daugėla sukurtų įžymųjį kūrinį „Pamario maršas“, o vėliau būtų išleista šio maršo kompaktinė plokštelė bei natos ir šis kūrinys pasklistų ne tik po Lietuvą, bet ir užsienyje.

G.Raila buvo vienas iš iniciatorių, kad praėjusią vasarą nuskambėjusioje jubiliejinėje Lietuvos Dainų šventėje „Čia mano namai“ būtų surengta pučiamųjų orkestrų diena, pavadinta „Vario audra“. Būtent šio renginio pagrindinis režisierius ir dirigentas – Šilutės fanfarinio orkestro „Pamarys“ vadovas G.Raila.

Už krašto garsinimą, aktyvią veiklą  ir daugybę  nuopelnų muzikiniame Pamaryje G.Railai su pagrindine apdovanojimo statulėle buvo įteiktas ir UAB „Arenijaus servisas“ čekis.

Be žmonos – kaip šovinys be parako

Atsidėkodamas už įvertinimą, G.Raila prisipažino, kad labai džiaugiasi, jog jau 20 metų gali kurti ir dalinti muziką Pamario krašte. Anot orkestro vadovo ir dirigento, didžiausias nuopelnas jo kūrybinėje sėkmėje yra žmonos Judrės Railienės buvimas šalia, jos šokių kolektyvo „Pamarietė“ pasirodymai kartu su orkestru.

„Orkestro pasirodymas yra komandinis darbas, o aš vienas, be žmonos, būčiau kaip šovinys be parako“, – sakė G.Raila.

Po oficialiosios dalies susirinkusiuosius džiugino, muzikinius kūrinius dovanojo bardas Adas Nausėda, jaunimo grupė „Karčemėlė“, specialiai „Muzikantų fiestai“ subūrę grupę verslo atstovai Robertas Būdvytis, Vingaudas Gylaitis ir renginio organizatorius V.Stoškus.