Muzikavo Žemaitijos krašto moksleiviai

kameriniai ansambliaiŠilutės rajono vaikų meno mokykla jau antrą kartą sukviečia viso Žemaitijos krašto muzikos mokyklų moksleivius į festivalį – konkursą „Muzikuokime drauge“.

Šilutės meno mokyklos direktorė Rūta Gatelienė sako, kad pirmą kartą toks festivalis surengtas prieš porą metų. Dalyvių skaičius ir tuomet buvo panašus – apie pusšimtį, o šiemet sulaukta 59 moksleivių iš 8 krašto meno mokyklų. Visi jie penktadienį pasirodė Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Jaunieji muzikantai varžėsi dviejose amžiaus grupėse. Iki vidurdienio muzikavo 10 jauniausiųjų ansamblių, tarp kurių buvo trys šilutiškių kolektyvai. Po pietų klausytojai išgirdo dar 14 ansamblių, tarp kurių buvo penki šilutiškių kolektyvai.

Vertinimo komisija išrinko 10 konkurso laureatų ir 7 diplomantus. Nugalėtojų titulus pelnė 4 Šilutės ansambliai: Ugnės Petniūnaitės ir Saulės Skikaitės bei Gabrielės Paužuolytės ir Lauros Birbalaitės duetai (abiejų mokytoja – L.Kašėtienė); Donato Dulkio, Emilijos Lidžiūtės ir Viliaus Seniūtos tercetas (mokytojos Ž.Adomaitienė, A.Kazlauskytė ir L.Kabanova); Martyno Kšatucko, Domo Saulevičiaus ir Kasparo Mikužio trio (mokytojos D.Pielikienė ir L.Kašėtienė).

Diplomantais tapo Saulės Norvaišaitės ir Lukrecijos Paužuolytės duetas, Gintarės Nikiforovaitės, Igno Čiumakovo ir Ritos Ambrulaitytės tercetas bei Dominykos Mockutės ir Domo Saulevičiaus duetas.

„Džiugu, kad mūsiškiai pasirodė labai gerai, kad turime gabių vaikų, galinčių konkuruoti su bendraamžiais“, – sakė R.Gatelienė.