„Muzikos malūnas“ Saugose pradėjo aštuntąjį sezoną

Antrąjį gegužės sekmadienį Saugų evangelikų liuteronų bažnyčioje vėl pradėjo suktis Muzikos malūno sparnai. Į pirmąjį festivalio koncertą susirinko pilnutėlė bažnyčia, o Muzikos malūno sparnai sėkmingai, be pertraukų, sukasi jau aštunti metai.

Saugose tikras pasididžiavimas – prie pat kelio Šilutė-Klaipėda 166-uosius metus skaičiuojanti raudonų plytų šventovė, neogotikinė evangelikų liuteronų bažnyčia. Su nedideliu bokšteliu, aukšta ir masyvi bažnyčia buvo statoma trejus metus. Dabartinė Saugų parapija negausi, joje apie 100 žmonių.

Praskambėjęs net 165 metus bažnyčios varpas išėjo atitarnauto poilsio, jį apžiūrėti gali kiekvienas užsukęs į vidų.

Pagaliau pernai šimtametė šventovė sulaukė pirmo kapitalinio remonto. Naujai užklotas bažnyčios stogas, pasak klebono Mindaugo Žilinskio, tik pradžia. Dar laukia langai, elektros instaliacija, vidaus darbai, sanitariniai mazgai ir žinoma – vargonai.

Muzikos malūnas Saugose – ne vien skambus pavadinimas, jungiantis festivalio koncertus po Viešpaties stogu, tai ir klebono M. Žilinskio, šio festivalio meno vadovo, indėlis ir noras sukviesti profesionalios muzikos mėgėjus į festivalį, kurio tikslas – atsigręžti į savo artimą, patirti bendrystės džiaugsmą. Ne kartą kunigas yra sakęs, kad maldos namai – tai Viešpaties lopšys ne tik Dievo žodžiui, bet ir menui, muzikai, teatrui, vaikams, jaunimui, šeimai ir kiekvienam ieškančiam dvasinės tvirtybės.

Pirmasis Muzikos malūno koncertas buvo dedikuotas Motinos dienai. Į svajingą muzikinę kelionę šventovėje kvietė nuostabaus balso savininkė Evelina Sašenko ir pianistas virtuozas Paulius Zdanavičius, atlikę bendrą programą. Koncerto metu skambėjo naujai aranžuotos religinės giesmės, Lietuvos bardų bei prancūziškos dainos, kurias jungia meilės tema. Skambant jausmingoms dainoms kiekvienam kilo romantiški išgyvenimai ir sentimentalūs prisiminimai.

Klausytojų laukia dar trys festivalio koncertai. Birželio 9-ąją, liepos 21-ąją ir baigiamasis su Degėsio dangava česne (Dangiška rugpjūčio puota) – rugpjūčio 20-ąją.

Džiugu, kad Saugų bažnyčia tapo šviesiu kultūros židiniu.