Muzikos malūne buvo ir netikėtumų

Klasikinės muzikos profesionalai, dar net neturėję savo ansamblio pavadinimo, 2021 m. pradėjo koncertinį kelią Šilutės Hugo Šojaus dvare. Netrukus pasiekė profesinių aukštumų, sugalvojo pavadinimą „Gijos“. Sulaukę pripažinimo jauni artistai su kūrybiniu įkvėpimu koncertų metu pristato lietuviškos ir užsienio kompozitorių muzikos programą.

Ansamblis „Gijos“ tai jauni klasikinės muzikos profesionalai: Emilė Elena Dačinskaitė (sopranas), Dominykas Urba (tenoras), Domas Saulevičius (baritonas), Saulė Augustina Žostautaitė (fortepijonas), Liudmila Mešenina (fortepijonas), sėkmingai koncertuojantys tiek Lietuvos, tiek pasaulio scenose. Pavadinime „Gijos“ užkoduota gilesnė prasmė, jog bičiuliai susieti ne tik didelės meilės muzikai, bet ir nuoširdžios draugystės gijomis.

Kuo „Gijos“ susijusios su Šilute ir kodėl pirmasis koncertas vyko būtent čia? Atsakymas nustebina daugelį. D. Saulevičius kilęs iš Šilutės, Meno mokykloje mokėsi fortepijono specialybės, aktyviai reiškėsi kaip dainininkas, 2010-aisiais tapo “Dainų dainelės” laureatu. Po šio konkurso sekė daugybė renginių, konkursų, Domas klasikinio dainavimo mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. Šiuo metu mokosi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Penktadienio vakarą vykusiame koncerte būta ir daugiau siurprizų. Į trečiąjį festivalio koncertą atvyko, pasak festivalio meno vadovo, kunigo Mindaugo Žilinskio, krikštamotė – buvusi Saugų seniūnė Dalia Rudienė. Dalios iniciatyva prieš 8 metus užsukti Muzikos malūno sparnai smagiai tebesisuka iki šiol. Dalia padėkojo klausytojams ir atlikėjams, įteikė po gėlės žiedą.

Koncerto „vinis“ buvo paties kunigo Mindaugo sudainuotas duetas su E. E. Dačinskaite. Nuskambėjusi giesmė abejingų nepaliko, jai pasibaigus po bažnyčios skliautais skambėjo audringos ovacijos ir susižavėjimo šūksniai.

Programoje skambėjo gražiausi iškiliausių Lietuvos ir Vakarų Europos kompozitorių vokaliniai – instrumentiniai opusai, o atlikėjų žavesys, programos taiklumas, šiltas bendravimas ir profesionalumas nepaliko abejingų.