Muzikos perlai – Švėkšnos Genovaitės viloje

muzikos perlai sveksnojeŠvėkšniškių draugija „Tėviškė“ ir Švėkšnos seniūnija bendruomenę pradžiugino puikiu koncertu, surengtu Genovaitės viloje.

„Tėviškės“ pirmininkė Ona Pintverienė džiaugėsi gausiai į koncertą atvykusiais klausytojais, panorusiais išgirsti nuostabaus balso savininkę Olgą Šardt- Žorovą ir kartu su ja leistis į muzikinę kelionę po epochas, klausant arijų iš operų, miuziklų, operečių ir romansų.

„Malonu koncertuoti išskirtinę istorinę dvasią turinčioje erdvėje – Švėkšnoje – ir džiugu, kad kartu su savo mokiniais galime surengti pirmąjį vokalinės muzikos koncertą šioje Genovaitės vilos salėje“, – atviravo klaipėdietė solistė, pradėdama koncertą „Tarp Romos ir Jeruzalės“.

Olga – ne tik išskirtinio talento solistė, bet ir šiltas žmogus, viską daranti su begaliniu nuoširdumu, todėl publika ją akimirksniu įsimyli. Juntama, kad ši asmenybė turi nepaprastą gebėjimą bendrauti su žmonėmis, moka juos sudominti, uždegti, dėl to jos atliekami kūriniai nepalieka abejingų.

To įrodymas – ilgai netylantys publikos plojimai.

Koncertą „Tarp Romos ir Jeruzalės“, kurį klausytojams sukūrė kolorotūrinio soprano savininkė Olga, jos mokiniai ir pianistė Narine Stepanyan, akomponavusi solistams, galime apibūdinti kaip muzikinį peizažą su mažosios architektūros garso skulptūromis. Tai apsipalaidavimas, leidžiantis būti nešamiems emocijų ir prisiminimų  tėkmės.

Operinio dainavimo aukštumų siekianti O.Šardt-Žorova yra dainavusi Maskvos ir kelių Europos teatrų scenose. Ji yra baigusi S.Šimkaus konservatoriją, Gnesino valstybinį muzikos koledžą Maskvoje, Jungtinės karalystės Birmingemo konservatoriją, mokėsi pas maestro Tom Krause ir Ulrike Martin Vokietijoje, pas Anatolijų Gusevą Italijoje. Be aktyvios koncertinės veiklos Europoje ir vaidmenų operose ir operetėse, solistė yra daugelio konkursų prizininkė ir nugalėtoja: Cecil Drew Oratorijų konkurso finalistė Birmingemo konservatorijoje, Ambache Prizo finalistė Birmingemo konservatorijoje, Mario Lanzo konkurso II vietos laimėtoja Birmingemo konservatorijoje, Birmingemo konservatorijos „Grand“ geriausiam sopranui, laimėjo Premio Rotary klubo premiją ir galimybę koncertuoti Luzerno koncertų salėje, konkurse „Lirico Internazionale terre dei Fieschi“ Italijoje tapo prizininke. Dainininkė dalyvauja ir televizijos projektuose – 2016 m. ji tapo projekto „Baltijos balsas“ finalininke.

Dalyvauja perklausose, konkursuose, pati organizuoja bei veda savo solinius koncertus Lietuvoje, Europoje ir Izraelyje.

Koncerto pabaigoje O.Pintverienė už suorganizuotą koncertą padėkojo ilgametei draugijos bičiulei Helenai Švanytei – Černiauskienei ir koncerto rėmėjams – verslininkams Kęstučiui Paulauskui, Antanui Martinkui, Vytautui Marcinkevičiui ir Algimantui Toliušiui.

Ši nepamirštama muzikinė programa pakiliai nuteikia ir ateityje laukti muzikinių perlų Švėkšnos padangėje. Te nutolstančios vasaros liūdesys virsta džiugiu atradimu!