Muzikos šventė su V. Genyte ir Z. Levickiu

Genyte Levickis-05Vis didesnį pagreitį įgauna Šilutės vasaros muzikos festivalis „Muzikinė verdenė“. Liepos 26-ąją Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“. Jas atliko dainininkė Vaida Genytė ir smuikininkas Zbignevas Levickis, fortepijonu akomponavo Lauryna Lankutytė.
Greičiausiai su pasakymu, kad penktadienį atėję į šį koncertą pateko į tikrą muzikos ir žodžio šventę sutiks visi, kurie tam rado laiko. Niekas nesitikėjo, kad iš sostinės į Šilutę atvažiavę muzikantai savo koncertą pradės netradiciškai – V. Genytė pasirodė iš šoninių, o smuiku grieždamas Z. Levickis atėjo pro paradines duris. Kiekvienas kūrinys buvo palydimas kišenėje žodžio neieškančio smuikininko komentaru. Levickis ne tik pristatydavo būsimą kūrinį, bet šmaikščiai paaiškindavo, kaip jį klausyti ar kokius negalavimus ši muzika išgydyti gali. Belikdavo toliau V. Genytei dainuoti. Daugeliui iš senų laikų pažįstama pramoginių dainų atlikėja pasirodė ir nuostabi klasikos atlikėja, turinti sodrų išlavintą operinį balsą.

Šio koncerto repertuare buvo ir klasikinių, ir pramoginių kūrinių, kurių skambesys iki bažnyčios skliautų užpildė erdvę. Tai negalėjo nejaudinti gausiai susirinkusiųjų. Nors svečių pasirodymas truko bemaž pusantros valandos, atrodo, kad tai vyko tik kelias akimirkas. Žiūrovai buvo dėkingi muzikantams už nuostabią muziką, komentarus bei muzikantų sukurtą nuotaiką.

Kitas „Muzikinės verdenės“ koncertas vyks rugpjūčio 15 d., koncertuos Joana Gedmintaitė (sopranas) ir Dainius Puišys (baritonas), akompanuos kvartetas „ART VIO“.