Muzikuojantis jaunimas į gimtinę sugrįžta džiazo ritmu

dziazo jaunimas ziuroves DSCN7138Matant, kaip groja džiazą jauni šilutiškiai, atrodė, jog muzikantų rankose – ne tiesiog instrumentai, o gyvos būtybės.

Susikalbėjimas be žodžių, ramybė, darna ant scenos ir kolektyvinis bendravimas, pagardintas improvizacijos prieskoniu, užbūrė ir privertė visą publiką judėti į taktą bei ploti kiekvienam atlikėjui atskirai ir visiems kartu koncerte „Džemas, o ne fiesta“. Koncerte džiazo improvizacijas atliko grupės „Funk IN“ (Šilutė) ir „Sirupas“ (Klaipėda).

Atsisveikinant su vasara, H.Šojaus dvaro konferencijų salėje net kelias valandas žiūrovai buvo apgaubti brandžios, čia ir dabar išgyventos bei išjaustos muzikos, pamatė užaugusią šilutiškių menininkų ir muzikantų kartą, sugrįžusią miestui, kuriame ir gimė jų meilė muzikai, padovanoti puikių emocijų bei įspūdžių.

Po koncerto atlikėjai pripažino, jog gera pradžia padaryta, tad sulaukę žiūrovų susižavėjimo ir ovacijų į tokius koncertus norėtų pakviesti kasmet.   

Seniai to reikėjo

Erdvi renginio salė šįkart buvo pilna ir vyresnių žiūrovų, ir jaunimo. Keturios draugės – Rugilė, Emilija, Agnė, Guoda, „Šilutės naujienoms“ sakė, kad atėjo pasiklausyti labai mėgstamos muzikos – džiazo ir pamatyti, kaip džiazą groja šilutiškiai. Anot merginų,dziazo jaunimas DSCN7189 Šilutėje seniai reikėjo tokių koncertų, nes jie yra įdomūs ir traukiantys jaunimą.

Pašnekovės prisipažino, kad kai kurioms iš jų meilę šiai muzikai įskiepijo tėvai, nes su jais nuo vaikystės lankėsi ir Klaipėdoje rengiamuose džiazo festivaliuose. Merginos neslėpė, kad labai apsidžiaugė sužinojusios, jog toks renginys pagaliau įvyks ir Šilutėje.

Labiausiai publika laukė Šilutėje užaugusių džiazo atlikėjų koncerto. Šiuo metu talentingi jauni menininkai mokosi įvairiuose universitetuose bei akademijose Lietuvoje ir užsienyje, o Šilutėje džiazo koncertą surengė pirmą kartą.

Pavergė gyva improvizacija

Koncertą „Džemas, o ne fiesta“ pradėjo, galima sakyti, jau tampanti kultine grupė „Funk IN“, vienijanti šešis atlikėjus, susibūrusius nuo pirmojo konkurso „Pamario talentai“. Beje, „Funk IN“ yra tapusi šio konkurso laureate.

„Šie muzikantai kalba savo muzika“, – taip grupę „Funk IN“ pristatė vienas iš koncerto organizatorių Saimonas Stasytis, jau kelerius metus grojantis grupėje „Karčemėlė“ (vadovas Vygantas Stoškus).

Netrukus vienas po kito įsiliedami į muziką, improvizuodami savo instrumentais, H.Šojaus dvaro konferencijų salėje žiūrovus pakerėjo Dovydas Stoškus (būgnai), antrakursis Vilniaus kolegijos mušamųjų klasės studentas, Augustas Genutis (bosinė gitara), studijuojantis Vilniaus kolegijoje, Danielius Pancerovas (saksofonas), Muzikos akademijos saksofono klasės studentas, Martynas Baltutis (gitara), šiuo metu gyvenantis ir studijuojantis muziką Anglijoje, Audrius Zalcas (trimitas), Muzikos ir teatro akademijos magistro studijų studentas. Jiems padėjo palangiškis Gediminas Strupinskas (klavišiniai) ir vokalistė Julija Rušinskytė iš Juodkrantės.

dziazo jaunimas saksofonas DSCN7188Anot dainininkės, su šilutiškiais ją vienija du bendri dalykai – draugystė ir muzika, iš naujo atrasta Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje, kurioje jie ir susipažino.

Beveik valandą trukusiame koncerte „Funk IN“ nariai savo scenine improvizacija  užbūrė ir prikaustė klausytojus, privertė juos kiekvieną minutę laukti kažko naujo. Žiūrovai, šypsodamiesi, linguodami į taktą, negailėjo plojimų, kai į muzikos pynę įstodavo kiekvienas atlikėjas, prieš tai dominuojančias pozicijas užleidęs kitam grupės nariui. Šilutiškių koncertas, be abejonės, baigėsi didelėmis ovacijomis, palydėtomis žiūrovams atsistojus.

Antroje koncerto dalyje pasirodė svečiai iš uostamiesčio – grupė „Sirupas“. Ši grupė taip pat sulaukė didelio klausytojų susidomėjimo ir palaikymo.

Publika pasiilgusi džiazo

Pertraukos metu pakalbintas S.Stasytis džiaugėsi, jog džiazo muzikos idėja pateisino visus lūkesčius.

„Žmonėms jau yra pabodę klausytis vien popmuzikos, jiems reikia ir tokios, kuri  turi išliekamąją vertę. Norime, kad džiazo muzikos koncertai Šilutėje taptų tradicija, kad tokie renginiai puoselėtų klausytojų muzikinį skonį, taptų jų laukiami“, – sakė pašnekovas.

Anot jo, visa tai patvirtino ir publika, kuri palaikė muzikantus visa siela, kūnu ir plojimais.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!