Šeštadienio rytas buvo apniukęs, tačiau įdienojus gamta nušvito taip, kaip ir reikėjo Žemaičių krašto etnokultūros centro kolektyvui, organizavusiam tradicinę Mykolinių – rajono ūkininkų šventę. Tad jau nuo pietų miestelio Žaliakalnio aikštėje rinkosi seniūnijų ir bendruomenių kiemelių organizatoriai, krovė ant stalų savo ūkiuose išaugintus kumpius ir dešras, sviestą ir sūrius, šiųmetį medų, pačių keptus pyragus ir kitus gardumynus. Kiekviename kiemelyje buvo pastatytos ir viryklės sudidžiuliais puodais, kuriuose kiemelių šeimininkai kaitė kopūstienę.
Į šventę susirinkę svečiai klausėsi daugelio rajono saviveiklinių kolektyvų koncerto, žaidė žaidimus, o nuo 16 valandos jau ragavo pirmųjų virėjų išvirtos kopūstienės bei užkandžių.
Kiemeliuose vaišės ir žaidimai
Mykolinės Žemaičių Naumiestyje švenčiamos jau keliolika metų, kartu su rajono ūkininkų derliaus švente. Tad nenuostabu, kad ir šiemet aikštės pakraščiuose išsirikiavo apie dešimt kiemelių, kuriuose kunkuliavo verdama kopūstienė – jau tradicinis šios šventės valgis.
Bene didžiausią kiemelį surentė rajono pienininkai su savo asociacijos pirmininke Juzefa Tamavičiene bei Senųjų kaimo tradicijų etnokultūros centro direktore Maryte Matevičiene. Į šį kiemelį užsukę svečiai galėjo ne tik paskanauti kopūstienės, bet ir išbandyti savo pečių tvirtumą nešdami naščius su pieno kibirais.
Ūkininkės rodė, kaip mušamas sviestas, tai išbandyti irgi galėjo kiekvienas svečias. Patys smalsiausieji buvo pavaišinti ir virtomis bulvėmis su kastiniu.
Rusnės Salos etnokultūros centras, kartu su rajono medžiotojų draugija, bei žolininke Virginija Rudiene svečius vaišino kopūstiene su spirgučiais ir kvietė įvairiausių žaidimų. Centro darbuotojos Sonata Verbučianskė ir Dalia Kubilienė kiemelyje suko ratelius, kartu su šventės svečiais.
Tikriausiai kiekvienam šventės dalyviui norėjosi paragauti ir rajono mero kopūstienės. Taip pavadintame kiemelyje šį valgį virė vienos populiariausių kaimo turizmo sodybų Rusnėje šeimininkas Algis Svitkinas su žmona Virginija. Jis savo svečiams, kartu su meru V. Laurinaičiu išdalino du didžiulius puodus kopūstienės, pagardintos rūkytos mėsos gabaliukais.
Šventėje buvo ir du kiemeliai, kuriuose galima buvo pamatyti šiek tiek daugiau politinės reklamos. Socialdemokratų kiemeliui vadovavo skyriaus pirmininkas, vicemeras Sigitas Šeputis, kuriam talkino Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis. Jie savo kopūstienėje šutino virtos mėsos gabaliukus.
Kitame kiemelyje šeimininkavo patys naujausi socialdemokratai – darbiečiai, kuriems vadovavo politikai Arūnas Pupšys su kolega Ričardu Stonkumi.
Tačiau, kad ir kaip politikai stengėsi, kopūstienes vertinusi komisija geriausiomis pripažino trijų kiemelių virėjus. Pirmąją vietą užėmė dvi komandos, kurios surinko po vienodą balų skaičių – „Draugai” ir „Pelėdžiukai”. Jie savo virtuvės kapitonų nepagarsino. O antrąją vietą užėmė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos komanda „Linksmoji virtuvėlė”, kuriai vadovo virtuvės šefė Daiva Nauburienė.
Apdovanoti geriausi krašto ūkininkai
Šventėje koncertavo vaikų ir moksleivių kolektyvai bei Žemaičių Naumiesčio ir svečių meno kolektyvai, nemažai ovacijų sulaukė ir grupė „Vairas” bei stilizuota kapela „Sutaras”.
Pasibaigus koncertams paskelbta apdovanojimų pertrauka.
LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda pirmasis pasveikino visus ūkininkų šventės dalyvius. Jis sakė, kad jam džiugu visus matyti linksmus ir sočius, ir įteikė padėkos raštą Žemaičių krašto etnokultūros centro direktoriui Valerijonui Krutikovui. Pasak Seimo nario, V. Krutikovas be tiesioginių pareigų turi visą eilę kitų užsiėmimų: vadovauja kapelai, būreliams ir net bažnyčios chorui.
Žemės ūkio rūmų direktorius S. Dimaitis, kartu su rajono žemės ūkio savivaldos organizatore Birute Gustiene, apdovanojo konkurso „Metų ūkis 2019” nugalėtojus. Trečią vietą šiame konkurse užėmė Saugų seniūnijos Alkos kaimo ūkininkė Aldona Valdžienė, antroji vieta ir dovana skirta Laimai ir Steponui Mockams iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Makių kaimo. Pirmoji vieta konkurse atiteko Usėnų seniūnijos Galzdonų kaimo ūkininkams Solveigai ir Linui Kairiams. Pastarieji ūkininkai šventėje dalyvauti ir atsiimti Savivaldybės piniginio prizo negalėjo.
Paskelbus tradicinius Mykolų apdovanojimus, į sceną atėjo tik vienas Mykoliukas – Žukauskas, jį atsiimti prizo ant rankų atsinešė mama su jo sesute Anele.
Šventės dalyviai dar porą valandų klausėsi koncerto, šventė baigėsi fejerverkais danguje.
Rašyti atsakymą