Mylimajai įteikti lydeką sutrukdė pareigūnai

lydeka DSC00120Vasario 8-16 dienomis nustatyta kelios dešimtys pažeidimų, susijusių su neteisėta žvejyba Šilutės rajone. Bendra padaryta pažeidėjams skirtų nuobaudų suma viršija 10 000 Lt, o žvejų pasiteisinimai, kodėl jie pažeidė mėgėjiškos žūklės taisykles, ir planai, kaip išsisukti nuo baudų nustebino ir visko mačiusius pareigūnus.

Šv. Valentino dieną užliekniškis savo mylimajai sugalvojo įteikti neįprastą dovaną – lydeką. Tačiau, pričiuptas pareigūnų, liko ne tik be lydekos ir tinklų, bet ir pelnė nemenką baudą.

Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną žvejai brakonieriai taip pat nesnaudė. Ne kartą bausti už mėgėjiškos žūklės pažeidimus šilutiškiai sakė, kad, kai jų baudos pasieks 20 000 Lt ribą, jie važiuos į Airiją ir paskelbs asmeninį bankrotą. Tokį „genialų“ planą sugalvoję pažeidėjai teigė, kad tuo jų problemos ir baigsis.

Šv. Valentino diena – be romantiškos vakarienės

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir policijos pareigūnais, nuo vasario 8 dienos per savaitę nustatė kelias dešimtis pažeidimų, susijusių su neteisėta žvejyba Šilutės rajone bei išaiškino tris žuvų ištekliams padarytos žalos atvejus.

Daugelis žvejų mėgėjų buvo nubausti, nes neturėjo reikiamų leidimų žvejoti Nemuno deltos regioniniame parke ar neišnuomojamuose valstybiniuose vandens telkiniuose. Tačiau pasitaikė ir brutalesnių atvejų.

Vasario 8 dieną kanale ties Minijos kaimu sulaikyti du klaipėdiečiai, draudžiamu laiku žvejoję lydekas. Už sugautas dvi lydekas vyrai nubausti kelių šimtų litų administracinėmis baudomis. Žala, padaryta žuvų ištekliams, įvertinta daugiau kaip 1000 litų. Iš klaipėdiečių konfiskuota ir 21 vnt. įrankių, skirtų gaudyti plėšriąsias žuvis gyvu masalu.

Vasario 14-ąją, bendradarbiaudami su VSAT Vileikių užkardos pareigūnais, inspektoriai sulaikė Užlieknių kaimo gyventoją, kuris ne kartą baustas už neteisėtas žvejybas. Šv. Valentino dieną jis savo mylimajai sugalvojo įteikti naudingą dovaną – lydeką.

Tačiau žvejys liko ir be lydekos, ir be statomo tinklo, o ir šventiškai vakarienei pinigų, ko gero, pritrūko, nes už sugautą laimikį (lydeką) jis turės atlyginti daugiau nei 500 litų žuvų ištekliams padarytą žalą. Administracinė bauda gali siekti iki 1000 litų.

Baudų tikisi išvengti užsienyje paskelbę bankrotą

Vasario 16 dieną manydami, jog aplinkos apsaugos inspektoriai tokiomis dienomis švenčia, kai kurie žvejai nusprendė savotiškai paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną – žvejoti be leidimų, neleistinais įrankiais.

Bendradarbiaudami su Šilutės policijos komisariato pareigūnais, inspektoriai sulaikė du ne kartą už šiurkščius mėgėjiškos žūklės pažeidimus baustus šilutiškius. Vyrams skirtos ir nesumokėtos baudos bei žuvų ištekliams padaryta žala siekia jau dešimtis tūkstančių litų, bet jie ir toliau neatsisako senojo verslo.

Žvejodami Kuršių mariose draudžiamais nemėgėjiškos žūklės įrankiais, žvejai statomais tinklais sugavo 4 lydekas, 18 karosų ir tiek pat karšių.

Už tokį „šventimą“ minėtiems piliečiams gali tekti sumokėti po 1000 litų siekiančias administracines baudas, žuvų ištekliams padaryta žala viršija 7200 litų, taip pat konfiskuoti 400 m statomų tinklų.

Pareigūnus nustebino šių brakonierių išradingumas. Siekdami palikti kuo mažiau pėdsakų ant sniegu padengto ledo, jie, gabendami sugautą laimikį tinklais, vietoje rogių naudojosi lengvojo automobilio variklio viršutiniu gaubtu.

Paklausus, ką galvoja apie kelis kartus padidintus žuvų ištekliams padarytos žalos įkainius, vienas iš žvejų atsakė, jog viršijus 20 000 Lt baudų ribą, išvažiuos į Airiją ir paskelbs asmeninį bankrotą. Tuo jo problemos esą ir baigsis… 

Parengta pagal Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento informaciją.