Kitų šaltinių duomenimis, Lietuvos gyventojai šunų ir kačių laiko gerokai daugiau: apie 1,2 mln., tik neskuba jų ženklinti ir registruoti, todėl tikslus jų skaičius nežinomas. Vadovaujantis Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatomis, kačių, šunų ir šeškų ženklinimas ir registravimas yra privalomas.
Jei nuspręstumėte įsigyti sveiką ir socializuotą gyvūną, turėsite gerą draugą, bet pagalvokite, koks šuo ar katinas būtų tinkamiausias. Būtina pasidomėti veisle, temperamentu, charakteriu, kailiu, sveikatos savybėmis, veterinarų ir gyvūnų elgesio specialistų rekomendacijomis, pamąstyti, ar užtikrinsite tinkamas sąlygas, ar galėsite juo rūpintis kasdien, skirti daug laiko ir energijos, vaikščioti ir žaisti lauke. Apsvarstykite, kas rūpinsis augintiniu, kai išvyksite ir savo finansines galimybes, nes vidutinės metinės šuns išlaikymo išlaidos yra apie 1000 eurų ar daugiau.
Augintinis dažniausiai įsigyjamas iš globėjų arba veisėjų. Reikėtų ieškoti geros reputacijos prieglaudos ar veisėjo, patikrinti registracijos ar patvirtinimo numerį. Saugokitės apgaulės. Pirkdami iš veisėjo susipažinkite su gyvūnu ir jo mama, aplankydami šuniuką ar kačiuką ir jo mamą patikrinkite, ar gyvūnas yra laimingas ir sveikas. Atkreipkite dėmesį, kad akys būtų aiškios ir ryškios, kvėpavimas – tylus ir be pastangų, burna švari su baltais dantimis ir rausvomis dantenomis, šonkaulių neturėtų matytis, o gyvūnas būtų atidus aplinkai, reaguotų į glostymą. Katės ir šunys neturėtų būti parduodami iki 8 savaičių, kol nenujunkyti, jie turi būti bent 12 savaičių amžiaus, kad galėtumėte vakcinuoti.
Renkantis augintinį iš nuotraukų būtina įsitikinti ar nuotraukose pavaizduotas reklamuojamas gyvūnas. Pasitaiko, kad paskelbiama vienos veislės nuotrauka, bet antraštėje įvardyta kita. Būtina paprašyti veterinarijos gydytojo vakcinacijos ir kitų sveikatos įrašų, paklausti, ar buvo atliktas gydymas nuo parazitų. Paprašykite informacijos dėl gyvūno ženklinimo ir registravimo: mikroschemos numerio, Europos paso, jo numerio ir šalies kodo. Neperveskite veisėjui pinigų, kol nepamatėte gyvūno ir būtinai prašykite kvito.
Būtina pagalvoti, kaip bus užtikrintas augintinio saugumas, socializacija, dresavimas, perskaityti savivaldybės gyvūnų laikymo taisykles.
Lietuvoje perduodami tik paženklinti ir registruoti katės, šunys ar šeškai. Privalomas ženklinimas ir registravimas įvestas 2021 m. gegužės 1 d.
Pagal Aplinkos ministerijos inf.
Rašyti atsakymą