N.Puteikis šilutiškiams sakė, kad yra priverstas kurti partiją!

 PUTEIKISTik 10 mėnesių liko iki naujojo Seimo rinkimų, todėl nestebina, kad parlamentarai vis dažniau aplanko mus – rinkėjus. Praėjusį trečiadienį Šilutėje viešėjo Seimo narys Naglis Puteikis.

Jis parlamentaru tapo būdamas konservatorius, tačiau dėl nesutarimų su partijos nomenklatūra  tapo nepriklausomu politiku.

N.Puteikis sakė esąs beviltiškai nusivylęs partijomis ir įsitikinęs, kad partiniai Seimo nariai bei partijų vadovai dirba tik dėl asmeninio praturtėjimo, o ne dėl žmonių gerovės. Šilutiškiams svečias aiškino žinantis, kaip priversti partijas – ir kairiąsias, ir dešiniąsias – dirbti  Lietuvos žmonėms. Jo nuomone, reikia, kad tarp partinių Seimo narių atsirastų „kritinė masė“ – bent 30 politikų, kurie būtų laisvi, išrinkti ne pagal dabartinių partijų sąrašus.

Norėtų kurti komitetą, bet kurs partiją

Šilutėje susirinkusiems žmonėms N.Puteikis daug kalbėjo apie tai, kaip Lietuvoje partijos susikūrė sau patogią politinę sistemą, kaip kuriami milijardiniai projektai (suskystintų dujų terminalas, atominės elektrinės statybos ir kiti), kurie naudingi tik nedaugeliui žmonių. Pasak politiko, po bet kokio skandalingo įvykio (pavyzdžiui, Bendrosios pagalbos centre įdiegus nekokybišką ryšio sistemą, nebuvo surasta pagalbą kvietusi mergina, ir nusikaltėliai ją sudegino) jis beviltiškai laukia įstatymų pataisų. Juk normalioje valstybėje iš kiekvieno konflikto turi būti daromos išvados ir rengiami įstatymai, kad nelaimės nesikartotų. Tačiau, pasak N.Puteikio, partijoms ir jų valdomoms ministerijoms žmonių nelaimės nerūpi.

Šilutiškių paklaustas, kaip reikėtų priversti partijas dirbti žmonėms, N.Puteikis sakė, kad tai galėtų padaryti tik laisvi, partijoms nepriklausantys, dori ir sąžiningi žmonės, kurių Seime turėtų būti nemažiau nei 30. Tiek Seimo politikų gali nulemti posėdžių kvorumą, kai konkuruoja valdantieji ir opozicijos politikai. Tiek nepriklausomų politikų gali priversti valdančiąją daugumą pradėti dirbti žmonėms.

N.Puteikio nuomone, partijos išsigando, kai savivaldos rinkimų metu keturių didmiesčių merų postai atiteko ne partijų statytiniams, bet visuomeninių rinkimų komitetų lyderiams. Jis mano, kad būtent dėl baimės prarasti lyderystę Seime partijos neleido VRK komitetams kurtis ir kelti savo kandidatus Seimo rinkimų kampanijos metu.

Paradoksalu, bet kovodamas prieš partijas ir siekdamas dirbti dėl Lietuvos žmonių gerovės, N.Puteikis bus priverstas pats kurti partiją. Pasak politiko, jis to nenori, bet bus priverstas – kito kelio, kaip laimėti Seime dorų ir sąžiningų politikų „kritinę masę“, nėra. Privalu vadovautis dabar galiojančiu Seimo rinkimų įstatymu.

Siūlo iš minimalaus atlyginimo neatskaičiuoti mokesčių

Pasak N.Puteikio, partijų inicijuotas minimalaus atlyginimo kėlimas yra pragaištingas smulkiajam ir vidutiniam verslui, dirbančiam rajonuose, o naudą gaus tik valdininkų kėdėse esantys partijų statytiniai. Mažas verslo įmones žlugdys padidėjusios išlaidos, o valdininkai džiaugsis didesniais atlyginimais, nes daugelio jų atlyginimai priklauso nuo minimalios mėnesio algos.

N.Puteikio nuomone, teisingiausia būtų įstatymu įtvirtinti nuostatą, kad valstybė atsisakytų mokesčių nuo minimalų atlyginimą uždirbančių žmonių. Jo skaičiavimais, kiekvienam minimalias pajamas gaunančiam žmogui „į rankas“ atitektų apie 36 Eur didesnis atlyginimas. Būtų didesnė nauda skurstančiam žmogui ir minimalios išlaidos – tik pora dešimčių milijonų eurų – valstybei.