Nacionalinė bibliotekų savaitė – ir Traksėdžiuose

Tautodailininkė R. Čiuželienė paatviravo, kad pati nesupranta, kaip čia atsitiko, kad Traksėdžių bibliotekoje dar tik pirmoji jos paroda, kai kitose jos vyko ne po vieną kartą. pirmas kartas.

Traksėdžių bibliotekoje surengtas Rūtos Čiuželienės karpinių parodos pristatymas, skirtas Nacionalinei bibliotekų savaitei.

Ji prisiminė karpymo meno priešistorę, papasakojo, kad dar mūsų promočiutės popieriaus karpiniais puošdavo indaujų lentynėles, parodė pirmąją knygelę apie karpinius, išleistą vos ne prieš 50 metų. Kiek karpinių iš viso iškarpyta, kiek padovanota, tautodailininkė ir pati negalėtų pasakyti. O parodų ir apdovanojimų priskaičiuoja po kelias dešimtis.

Rūtą karpinių menas užbūrė vos tik pradėjus karpyti, vėliau didesnius paveikslus pradėjo pjaustyti peiliukais. Didesnį paveikslą karpo apie dvi savaites, mėgsta dirbti ryte. „Vis dar turiu idėjų, šis mano pomėgis mane džiugina“, – sakė tautodailininkė.

Eglė Paulauskienė, Traksėdžių bendruomenės pirmininkė, pasidžiaugė gražia paroda. Ji kalbėjo, kad menininkė buvo ir jos mokytoja Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje, išmokė ją megzti, nerti, siuvinėti ir visam gyvenimui įskiepijo meilę rankdarbiams. Traksėdžių Šilojų mokyklos direktorius Romualdas Blechertas džiaugėsi gražia draugyste su biblioteka, kurioje mokiniai randa užsiėmimų ir sakė, kad jo kabinete kabo R. Čiuželienės karpinys.

Rūta pasidžiaugė, kad plečiasi rajono tautodailininkų ratas, kad vis daugiau kūrėjų siekia Meno kūrėjo statuso. Šiandien ji karpanti didelių spalvingų paveikslų ciklą apie vėtrunges, pagal juos pagamintų atvirukų ir keletą savo knygų „Karpinių kalba“ padovanojo susitikime dalyvavusioms mamoms. Vieną savo paveikslą tautodailininkė dovanojo bibliotekai.