Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia visoms bibliotekoms

Šiųmetė, 21-uosius metus skaičiuojanti Lietuvos bibliotekų savaitė atliepdama pastarojo meto aktualijas kai nuotoliniu būdu mokomasi ir dirbama, o renginiuose dalyvaujama virtualiai, po šūkiu „Nauja realybė – naujos formos“ kviečia į svarbiausius metų renginius.

Kūrėją I. Jankauskienę (dešinėje) pasveikino bibliotekininkė R. Juškienė.

Pasak Saugų bibliotekininkės Reginos Juškienės, liūdna, kad negalima į savaitės renginį gyvai sukviesti skaitytojų, juos pasveikinti, kartu pasidžiaugti veikla: perskaitytomis knygomis, mintimis apie vykusias parodas ir kūrybinius užsiėmimus. Pradžiugino tik tai, kad mūsų bibliotekininkių nepamiršo mažiausieji skaitytojai – ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus „Smalsučių“ grupės vaikai su mokytoja I. Rimkuviene, ta proga padovanodami gėlių. Nepaprastų, nevystančių, spalvingų!

Vaikai gėles tiesiog nupiešė ir padovanojo savo piešinius, primindami kaip jiems smagu klausytis skaitomų knygų ir po truputį mokytis skaityti patiems.

Pagrindinis Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės akcentas Saugų bibliotekoje – saugiškės Irenos Jankauskienės kūrybos paroda „Dekoravimo meno idėjos“. Aktyvi skaitytoja laisvalaikiu į rankas ima ne tik knygą, bet ir spalvotus siūlus su vašeliu. Be knygų Irena yra atradusi mezgimo aistrą – apmezga įvairiausių dydžių ir formų butelius. Karantino laikotarpiu ji sugebėjo apmegzti net 120 butelių, sukurdama tikrus meno kūrinius. Spalvų žaismas, raštai, ornamentai sužavi visus, kurie užsuka bibliotekon.

Iš kur atėjo mintis megzti, autorė nežino. Tiesiog patinka tai ką daro: perka siūlus, ieško tinkamo butelio ir mezga tol, kol rezultatas pačiai patinka. Tai geriausias poilsis, maloniausias, nors ir ne pigus užsiėmimas.

Artimieji stebisi, kaip ji, technišką specialybę turinti moteris taip subtiliai pasinėrė į meninės kūrybos pasaulį. Irena savo darbų nepardavinėja, tik dovanoja. Kartais kuria kokiai progai, kartais ir be progos. Tiesas, moteris moka megzti ir virbalais, gali pirštines ar kojines numegzti, bet nėrimas vašeliu jos didžiausias džiaugsmas.

Ne laikas matuoja žmogaus talentą, o gebėjimas iš širdies ir su meile kurti. Džiaugiamės pirmąja I. Jankauskienės paroda ir linkime nesustoti.