Nacionalinį diktantą rašė 101 šilutiškis

 

silute vb_diktantasKovo 8-ąją visa Lietuva dalyvavo Nacionalinio diktanto konkurse, kuris organizuotas jau dvyliktą kartą. Diktantas buvo rašomas mokyklose, bibliotekose, savivaldybėse.

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje diktantą rašė 13 žmonių: 2 suaugusieji ir 11 moksleivių. Mažiau nei valandą trukusį diktantą gyventojai rašė ir visuose bibliotekos filialuose, iš viso rajone diktantą rašė 101 žmogus.

Diktanto dalyviai šiemet rašė Dovilės Filmanavičiūtės tekstą „Odė moterystei“. „Tegul tas tekstas būna mano žinutė jums. Šlovinkit moterį. Neaprėpiamą galybę ir stiprybę. Jos vaikai – visas pasaulis. Ir tegul būna ji pašlovinta ne tik šiandien“, – feisbuke apie savo tekstą rašė D. Filmanavičiūtė. Tačiau diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė paklausta, ar teksto tema specialiai parinkta Tarptautinei moterų dienai, atsakė, kad tai sutapimas.

Diktanto finalas vyks balandžio 13 d., 11 val. Jame dalyvauti bus kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys (padarę iki 4 klaidų). Nugalėtojai bus apdovanoti gegužės 7 d. Prezidentūroje.

Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.