Nacionalinis miškasodis sutelkė ir šilutiškius – augs tūkstančiai medelių

Balandžio 29 d. visi, kas netingi, krutėjo miškuose – visoje šalyje vyko Nacionalinis miškasodis. Šiemet Šilutės rajone mišką sodino rekordiškai daug talkininkų – moksleivių ir suaugusiųjų, ne tik šilutiškių, bet ir iš Klaipėdos bei Priekulės atvažiavusių. Iš viso pasodinta apie 25 500 sodinukų.

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Šilutės padalinio miško želdinimo specialistė Audronė Balčiūnienė sakė, jog miškininkai džiaugiasi, kad šiemet susidomėjimas miškasodžiu pranoko visus ankstesnius metus. Norintieji registruotis darbui skambino ir tada, kai registracija buvo pasibaigusi prieš kelias dienas.

„Priėmėme visus norinčius, miškasodžio dieną sulaukėme apie 120 talkininkų, ir visiems esame labai dėkingi“, – sakė specialistė.

Bet ir nelaukdami miškasodžio dienos Norkaičių miške iš anksto darbavosi nemažai gamtai neabejingų kraštiečių. Apie 10 000 pušelių, eglaičių ir berželių dar balandžio 22 d. pasodino Klaipėdos baldininkai, balandžio 28-ąją patys miškininkai sodino maumedžio sodinukus – jais „išrašė“ žodį „NORKAIČIAI“. Tiesa, juo pasigrožėti iš paukščio skrydžio bus galima tik po 4 – 5 metų, kai medeliai ūgtels.

Mišką sodino Šilutės gimnazijų ir pagrindinių mokyklų mokiniai, Priekulės šauliai, Klaipėdos apskrities aplinkosaugininkai, Macikų socialinės globos namų gyventojai ir darbuotojai, daugybė kitų, krašto gamtai neabejingų žmonių. Visiems talkininkams padėkota, jie pavaišinti koše ir arbata, o moksleiviams įteikti ir padėkos raštai.

Pasak A. Balčiūnienės, miško sodintojai padarė darbų už 1386 eurus – tiek būtų tekę sumokėti, jei darbą būtų atlikę rangovai.

Tiesa, šiemet pasodinti medeliai oš jau šiandieninių sodintojų vaikaičiams. Štai, pavyzdžiui, pušelės brandą pasieks tik po 110, eglaitės – po 70, o berželiai – po 60 metų. “Taigi, tai atsakingas ir labai reikalingas darbas ateities kartoms, todėl smagu, kad jis kasmet suburia tiek daug žmonių”, – sako A. Balčiūnienė.

Šiuo metu Lietuvos miškingumas siekia 33,8 % šalies ploto. VMU dalijasi žinia, kad šiemet šalyje medeliai sodinti bene 30-yje vietų, naujai įveistas net 800 ha miškų plotas, kuriame pasodinta 2,8 mln. naujų medelių. Kasmet VMU pasodina daugiau nei 30 mln. medelių.

Šie metai pirmieji, kai buvo sodinami sodmenys su uždara šaknų sistema. Tai sėjinukų auginimas specialiuose konteineriuose, naudojant naujausias sėjimo ir auginimo priežiūros technologijas.