Naftininkų dovanos – Šilutės ugniagesiams gelbėtojams

renceliauskas dziaugiasi absorbentaisŠilutės rajonas pasiruošęs panaikinti išsiliejusių naftos produktų padarinius gamtai. UAB „Minijos nafta“ Šilutės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai (PGT) atvežė dovanų – 10 litrų  absorbento, skirto į aplinką išsiliejusiems naftos produktams neutralizuoti.

Spalio pabaigoje vykusiame Šilutės r. savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo nutarta ieškoti lėšų absorbentams įsigyti. Su prašymu kreiptasi į bendrovę „Minijos nafta“, o ši neatsisakė padėti.

Dovaną Šilutės PGT viršininkui Rimantui Mačijauskui perdavė bendrovės projektų vadovas Robertas Kleštornas. Pasak jo, naftininkai Šilutės rajone dirba jau daugiau nei dešimtmetį, todėl nori prisidėti prie rajono gerovės.

Šilutės r. savivaldybės administracijos Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės r. agentūros vyr. specialistas Pranas Sirtautas sakė, kad absorbentas buvo labai reikalingas, tačiau iki šiol nebuvo galimybės jo įsigyti dėl lėšų stygiaus.

Iš vandeniu skiedžiamo koncentrato galima paruošti apie 200 l tirpalo, kuris surinks išsiliejusius naftos produktus.

Atsižvelgiant į likviduojamų avarijų mastą, skysčio gali užtekti maždaug dešimčiai kartų. Absorbentas naudojamas baigiamiesiems darbams – surinkti mažas dalis naftos produktų. Didelį kiekį specialistai pradžioje surenka durpėmis, pjuvenomis, specialia įranga.

Paskutinį kartą sorbento prireikė šią vasarą, įvykus incidentui Traksėdžiuose. Šilutės PGT viršininkas pasakojo, jog neatsakingas pilietis į kanalizacijos vamzdį supylė senus naftos produktus, kurie užkimšo kanalizaciją ir sukilo į viršų. Tuomet likviduoti avariją teko kviestis specialistus iš Klaipėdos.