Naktį nuo apledėjusio kelio į Klaipėdą čiuožė automobiliai

Masinė avarija gruodžio 27-osios, antradienio vėlų vakarą, prieš pat vidurnaktį įvyko kelyje Klaipėda – Šilutė, tuoj už Traksėdžių  esančiame Lapalių kaime. Kiek automobilių tą vakarą atsidūrė grioviuose, nebegali pasakyti net patys avarijos dalyviai.

Lietuvos policija nuotr.

Filmuotais nelaimės vietos vaizdais šilutiškiai intensyviai dalijosi jau ankstyvą kitos dienos rytą. Juose – nakties tamsoje mirksinčios abiejose kelio pusėse nučiuožusių automobilių avarinių žibintų šviesos.

Tuo metu iš uostamiesčio grįžęs šilutiškis Mindaugas pasakoja dar iš tolo pamatęs avarinių žibintų žybsėjimą, todėl pradėjęs automobilį stabdyti. Bet efektas buvo priešingas – mašina, anot Mindaugo, akimirksniu pradėjo čiuožti ir jis nė nepajuto, kaip atsidūrė griovyje.

„Važiavau 50 – 60 km per valandą greičiu, bet nieko nebegalėjau padaryti – kelias buvo it stiklas. Kiek mačiau, aš buvau šeštasis atsidūręs griovyje”, – pasakojo vyriškis.

Kad krašto kelio danga buvo apledėjusi, patvirtinama ir Lietuvos policijos pateiktoje informacijoje. Pasak oficialios versijos, kurią pateikė Tauragės AVPK, automobilis „Hyundai CR-V“ pirmasis kliudė kelio ženklą ir, tiesiame ruože nuvažiavęs nuo kelio, kelis kartus vertėsi. Juo važiavo ir nukentėjo du žmonės – 60 metų vairuotojas ir 55 metų keleivė. Vairuotojas buvo blaivus, bet nepasirinko saugaus greičio ir nesuvaldė automobilio. Automobilis atsitrenkė į kelio ženklą, nuvažiavo į griovį ir vertėsi.

Vėliau vienas po kito į griovius slydo kiti automobiliai.

Tiesa, pasak liudininkų, keletui jų ekipažų išsikapstyti pavyko savo jėgomis, tad jie po kurio laiko tęsė keliones toliau.  Rimtų sužalojimų įvykio dalyviai išvengė, apgadintas kelio ženklas ir automobiliai.

Įvykis tiriamas pagal LR BK 281 str. 1 d.