Naktį paragauti kebabų nepavyko

13Pernai, rugpjūčio 2 d., prieš vidurnaktį, E.G. kartu su jaunesniu broliu M.G. ir draugu E.V. vaikščiojo po miestą. Eidami pro kebabinę, esančią šalia vieno Šilutės prekybos centro, vaikinai sugalvojo iš jos ką nors pavogti.

Vagystė pavyko, tačiau netrukus buvo išaiškinta. Vagišių tėvams teko atlyginti nuostolius, o „alkaniems“ vaikinams 15-18 mėnesių apribota laisvė.

Trys dar mokykloje besimokantys jaunuoliai pabandė įsilaužti į prekybinį vagonėlį. Tačiau nei pro duris, nei pro šalią jų esantį langą įsibrauti nepavyko.

Užklupus tokiems sunkumams, jaunatviškas atkaklumas pabaigti pradėtą darbą neišseko – grupelė vaikinų išlaužė vagonelio gale esantį langą ir taip pateko į vidų.

Įsibrovėliai pirmiausia griebė vertingesnius daiktus – kasos aparatą ir mobilųjį telefoną. Po to čiupo viską iš eilės: aliejų, bulves „Fri“, kokakolos skardines. Ieškodami mažiau matomos vietos, jie visą grobį nusinešė prie garažų, esančių Melioratorių alėjoje.

Nesugalvodami, kaip atidaryti kasos aparatą, paaugliai jį mėtė nuo garažo stogo. Aparatas neatsidarė, todėl jie nuėjo prie šalia esančios M.Jankaus pagrindinės mokyklos ir ten vėl daužė aparatą, kol jis pagaliau atsidarė.

Iš aparato išbiro vos 19 Lt 50 ct, kuriuos vaikinai išleido kitą dieną.

Ikiteisminio tyrimo metu M.G. papasakojo, kad jie aliejų išpylė į krūmus, bulvyčių maišą pakabino ant tvoros, o kokakolą išgėrė. Telefoną „Nokia“ pasiėmė E.V.

Kitos dienos rytą atėjusi vagonėlio savininkė pamatė sulaužytas duris ir išdaužtus du langus. Ji pasigedo įvairių daiktų ir maisto produktų: trūko ne tik bulvyčių ir kokakolos, bet ir 10 kg koldūnų bei 1 kg parūkytų dešrelių. Paaugliai pridarė žalos už 2403,50 Lt.

M.G., E.G. ir E.V. patvirtino savo parodymus ir parodė, kaip įvykdė vagystę. Telefoną jie grąžino savininkei.

M.G. ir E.G. buvo jau ir anksčiau teisti, įrašyti į policiją dominančių vaikų sąrašą ir į psichikos sveikatos centro įskaitą. Laisvė vaikinams atitinkamai bus apribota metams ir 6 mėnesiams bei metams 3 mėnesiams.

E.V. neteistas, tačiau taip pat įrašytas į policiją dominančių vaikų sąrašą ir į psichikos sveikatos centro įskaitą. Jam laisvė bus apribota metams ir 3 mėnesiams.

Padarytą žalą lygiomis dalimis turės atlyginti vaikinų tėvai.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.