Naktį sudegė negyvenamas namas

gaisras svaraitkiemyje rolandoNaktį iš antradienio į trečiadienį apie vidurnaktį Usėnų seniūnijos Svaraitkiemio kaime, šalia Žemaitkiemio, sudegė senas medinis gyvenamasis namas.

Aplinkinio kaimo gyventojai, iš tolo išgirdę „šaudantį” šiferį ir pamatę namą apėmusią ugnį, iškvietė ugniagesius. Iš pradžių buvo manyta, kad name gali būti žmonių, ir į įvykio vietą išsiųstas ir medikų ekipažas.

Vėliau paaiškėjo, kad ant  pastato durų kabojo spyna ir paskutiniu metu ten niekas negyveno. Negyvenamame name elektra buvo atjungta.

Atvykus ugniagesiams medinis, namas degė atvira liepsna ir jo išsaugoti nepavyko – medinis pastatas sudegė iki pamatų.

Manoma, kad kažkas galėjo išdaužti langą ir įlindęs į vidų padegti namą, tačiau padegimo versijos patvirtinti ar paneigti nepavyko, nes atvykus ugniagesiams visi langai jau buvo išdužę nuo ugnies. Ugniagesiai tikrino nuodėgulius, tačiau jokių padegimo įkalčių rasti nepavyko.

Namas paskutiniu metu neturėjo juo besirūpinančio šeimininko, nes mirus jame gyvenusiai senolei, nei sūnus, nei kiti artimieji jame apsigyventi nepanoro.

Aplink pastatą besimėtantys tušti įvairūs buteliai leidžia spėti, kad ten buvo mėgstama asocialių asmenų išgertuvių vieta.

Tame pačiame kaime maždaug prieš pusmetį panašiomis aplinkybėmis sudegė daržinė.