Nakties klajonės ant Kuršių marių dviem žvejams baigėsi paryčiais

Paklydę žvejai sužvarbę ir pavargę nuo beviltiškų klajonių po Kuršių marias. / Roberto Kubiliaus asociatyvi nuotr.Buvo arti vidurnakčio, kai Bendrasis pagalbos centras penktadienį gavo pranešimą apie du paklydusius ir kranto niekaip nerandančius žvejus. Jie buvo sužvarbę ir pavargę nuo beviltiškų klajonių po Kuršių marias.

Vyrai telefonu aiškino, jog esą maždaug tarp Drevernos ir Ventės rago, bet kur konkrečiai, nelabai sakė nutuokią. Nežinojo nei apytikrės vietos, kvadrato ar kitų aiškių koordinačių.

Atstumas tarp Drevernos ir Ventės rago Kuršių mariomis siekia apie 19 kilometrų.

Vyrai, kurių vienam 31-eri, o kitam – 25-eri, žūklauti į marias buvo išėję nuo Drevernos pusės, dešiniojo marių krantų. Vienas iš jų yra Priekulės, kitas – Klaipėdos gyventojas.

Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras į pamarį ties Svencelės kaimu, kuris yra nuo Drevernos vos už kelių kilometrų, išsiuntė Klaipėdos rajono Priekulės seniūnijos ugniagesių punkto automobilį.

Svencelės atodangoje Kuršių marių krantas nuožulnus, atviras, be sąžalynų, o vanduo apie kilometro pločiu šioje priekrantės vietoje yra itin seklus. Ši vieta vadinama jėgos aitvarų Meka.

Buvo tikimasi, kad paklydėliai iš toli įžvelgs Svencelėje degančius automobilio žibintus ir taip suras orientyrą keliui į krantą.

Bet žvejai per pūgą kulniavo ledu iki paryčių, jokių šviesų niekaip neįžvelgdami. Apie 01 val. 30 min. gelbėtojai nusprendė siųsti į nelaimės vietą laivą ant oro pagalvės „Viesulas“. Nes kilo nerimas, jog paklydėlius gali apleisti jėgos, ir tada galima sulaukti dar didesnės bėdos.

Pasiklydę žvejai artėja prie pakrantės. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Pasiklydę žvejai artėja prie pakrantės. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.

„Tada kai laivo komanda pasirengė jau išvykti, paklydėliai telefonu pranešė, jog jau įžvelgia tolumoje šviesas krante ir turi jėgų patys jas pasiekti. Buvo ketvirta valanda ryto, po dešimt minučių pagaliau vyrai baigė klajones. Krante jų laukė artimieji su automobiliu, ir žvejai išvyko su jais namo“, – pasakojo Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro (JGKC) atstovas, Karinių jūrų pajėgų štabo viršininko pavaduotojas civilių ir karių bendradarbiavimui kapitonas leitenantas Antanas Brencius.

Prieš keletą dienų jis išplatino saugaus elgesio ant ledo atmintinę, kurioje įspėjo gyventojus nerizikuoti gyvybe.

Pernai tokiu metu – vasario ir kovo mėnesiais Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras pagal nelaimės signalus rengė šešias keliolikos žmonių gelbėjimo operacijas, bet vieno jų gyvybę Kuršių marios vis tiek pasiglemžė.

Šį savaitgalį ant Kuršių marių – nuo Ventės rago iki Nidos, o nuo jos iki Preilos – vyks keli pramoginiai renginiai – Užgavėnes, žūklės, sporto varžybos.

Kapitonas leitenantas A. Brencius dar kartą visiems primena – būkite apdairūs, atsargūs, nerizikuokite savo ir jus gelbėjančiųjų sveikta ir gyvybe.