Šeštadienį (sausio 17-18 d.) 18-ąjį kartą vyko naktinis žygis „Klaipėdos sukilimo dalyvių keliais“. Jis buvo skiriamas Lietuvos kariuomenės atkūrimo 30-mečiui paminėti. Žygio dalyviai įveikė 25 km atstumą iš Gargždų į Klaipėdą.
Vėlyvą šeštadienio vakarą Gargždų „Kranto“ pagrindinę mokyklą užtvindė jūra žygeivių iš įvairių Lietuvos kampelių. Jie čia suvažiavo norėdami dar kartą priminti pasauliui, jog Lietuva buvo ir yra jūrinė valstybė – jai reikėjo uosto, o ne romantikos.
Klaipėdos sukilimas – tai svarbus politinis ir karinis žingsnis tarpukario Lietuvos istorijoje. 1923 m. sausio 15-ąją Klaipėdos krašto žmonės sukilo prieš tuo metu čia vyravusią Prancūzijos valdžią ir jėga atsiėmė Klaipėdos kraštą. Tą dieną jis vėl tapo Lietuvos dalimi.
Norinčiųjų žygiuoti per naktį Klaipėdos sukilimo dalyvių keliais kasmet daugėja. Pirmaisiais žygio organizavimo metais prieš keliolika metų eidavo maža 15 – 20 žmonių grupelė. Pernai jis išaugo iki 2 600 dalyvių, šiemet į naktinį žygį leidosi – apie 3 000 žmonių.
Naktiniame žygyje gausiausią būrį sudarė Šilutės Vydūno gimnazijos kolektyvas, kuriam vadovavo istorijos mokytojai Lilija ir Saulius Zdanevičiai, Šilutės šaulių 308 kuopos jaunieji šauliai, vadovaujami Giedriaus Gavenio ir Donato Jauniaus, Šilutės sporto klubas „Leitė“, buvo ir pavienių šilutiškių.
Žygis prasidėjo 22 val. vakaro, jo dalyvius pasveikino Klaipėdos r. savivaldybės meras Bronius Markauskas bei Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Prie žygeivių prisijungė ir Seimo narys Dainius Kepenis.
Pirmieji žygeiviai Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnaziją pasiekė dar laikrodžio rodyklėms nepasiekus 2 valandos nakties.
Vydūno gimnazijos istorijos mokytoja L. Zdanevičienė pasidžiaugė, kad žygyje dalyvavo tiek daug šios gimnazijos mokinių – iš viso 105. „Ir mokytojų gretos didėja. Tarp mokinių vyko kova, nes norinčių buvo daugiau, nei tilpo dviejuose autobusuose. Tad jaučiame savotišką pasididžiavimą. Pradžia buvo prieš 6 metus, ir dalyvių skaičius per tą laiką išaugo nuo 15 iki 105. Ir atstumą įveikia visi. Yra mokinių, kurie žygiavo jau trečią kartą“, – pasakojo L. Zdanevičienė.
Rašyti atsakymą