Naktinio koncerto magija Kintų muzikos festivalyje

nikoRugpjūčio 5 d. mažojoje evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko jau Kintų muzikos festivalio „Marių audra“ tradicija tapęs naktinis koncertas – „Nakties minimalistinė muzika“. Savo išskirtinį pasirodymą surengė Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO. Koncerto programoje skambėjo žymiausių šiuolaikinės muzikos atstovų kūriniai.

Į sakralią kamerinę erdvę publiką subūręs renginys prasidėjo orkestro NIKO meno vadovo ir kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kūriniu „Echoes for a thousand years“. Po jo sekė Kristijono Donelaičio „Metų“ skaitymai, kuriuos klausytojams pristatė evangelikų liuteronų kunigas Mindaugas Žilinskis. Šie skaitiniai, įterpti į šiuolaikinės ir minimalistinės muzikos programą, puikiai įsiliejo į bendrą renginio atmosferą, sukurdami vientisumo įspūdį. Skirtingi K. Donelaičio metų laikų aprašymai atsispindėjo amerikiečių kompozitoriaus Philip Glass keturių dalių kūrinyje „Company“.

Koncerto eigoje skambėjo ir vienas naujausių G. Gelgoto kūrinių, kuris taipogi buvo atliktas ir  iškilmingo Kintų muzikos festivalio atidarymo metu. Jis yra viena iš būsimos simfonijos dalių, ateityje skambėsiančių NIKO koncertuose.

Žymių JAV kompozitorių – Samuel Barber „Adagio for strings“ bei John Tavener „Protecting veil“ kūriniai užbaigė naktinio koncerto programą, sukurdami pakilią ir šventišką nuotaiką. Publika negailėjo gausių plojimų ir ovacijų. Susirinkusieji viso koncerto metu galėjo klausytis muzikos ne tik bažnyčioje, bet ir šalia jos. Festivalio organizatoriai pirmą kartą koncertą transliavo per video projekcijas.