Naktinis pasivažinėjimas vogtu automobiliu buvo trumpas

vagis naktisŠilutės rajono gyventojas L.G. tikėjosi, kad niekieno nepastebėtas pasivažinės svetimu automobiliu. Įsliūkinęs į V.S. sodybos kiemą, ne tik iš traktoriaus bako išleido dyzeliną, bet ir nuvarė ūkininko automobilį su jame buvusia melžimo įranga.

Tačiau vagišiui neteko ilgai džiaugtis nugvelbtu automobiliu ir daiktais – jį dar tą patį vakarą sulaikė Šilutės policijos pareigūnai.

Teisiamasis L.G. rugsėjo 19-osios vakarą gėrė alų. Sugalvojęs nuvykti į Šilutę, nuėjo pas V.S., kad šis jį pavėžėtų, tačiau ūkininko namų durų niekas neatidarė. Sodybos šeimininkas jau buvo nuėjęs miegoti, o jo žmona nėjo žiūrėti, kas braižosi aplink duris.

Neįleistas į namus L.G. pats pasijuto šeimininku svetimos sodybos kieme ir nusprendė savo jėgomis susiruošti kelionei. Iš neužrakinto traktoriaus kuro bako gumine žarna ištraukė 11 litrų dyzelino, dalį nusiurbto kuro supylė į neužrakintą kieme stovėjusį automobilį ir pasukęs automobilyje paliktą užvedimo raktelį išrūko savais keliais.

Vagišius automobiliu išsivežė ir jame buvusį melžimo aparatą bei pilną 5 l benzino baką. Bendra pavogto turto vertė – 6555,50 Lt.

Ūkininko žmona, vėliau išėjusi į kiemą, pamatė, kad nebėra automobilio, o mėtosi kažkokia žarna. Apie tai ji pranešė vyrui, šis nedelsdamas paskambino pagalbos telefonu 112.

Gavę pranešimą apie vagystę, policijos pareigūnai nutraukė vogtu automobiliu alaus pirkti išvykusio vyriškio kelionę: netoli Šilutės geležinkelio stoties jį sustabdė ir automobilį grąžino savininkui.

Bet ryte ūkininkas dar pastebėjo, kad jo traktoriaus bake nebėra kuro. Policininkai, apžiūrėję sodybą, iš kurios kiemo buvo nuvarytas automobilis, rado guminę žarną, kuria ir buvo išsiurbtas dyzelinas iš traktoriaus bako. Apie kuro vagystę bylojo ir aplink traktorių ant žolyno buvusios tamsios kuro dėmės.

L.G. neliko nieko kita kaip tik prisiimti visus kaltinimus.

Teisme nukentėjusysis V.S. prašė pasigailėti ir griežtai nebausti vagišiaus, nes jis augina nepilnametį sūnų, jo žmona laukiasi, o jo tėvai, su kuriais gyvena, yra neįgalūs.

Teismas atsižvelgė į L.G. gyvenimo aplinkybes ir nusprendė, kad geriausiai jo padarytą nusikaltimą išpirks 60 parų arešto. Kaltinamajam teks sumokėti ir 80 Lt (23,17 eurų) už valstybės garantuojamą teisinę pagalbą.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.