Naktinių kelionių žemėlapis kviečia pasinerti į mistines patirtis. Taip pat – ir Šilutėje

VE.LT nuotr.

Norintieji įdomiai praleisti rudens vakarus kviečiami leistis į neišdildomus įspūdžius dovanojančias naktines patirtis. Naktinių kelionių žemėlapyje – daugiau kaip 20 paslaptingų šalies kampelių, kuriuos verta pamatyti. Naktį atgyjančių vietų Lietuvoje netrūksta, tereikia išlipti iš savo komforto zonos. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir turizmo informacijos centrai įrodys, kad magiškos patirtys galimos ir naktimis.

Vilkų keliu

Naktinio orientacinio žygio „Vilkų mėnulio keliu“ Ukmergėje dalyviai ieško „lobių“ paslaptinguose gamtos kampeliuose: miške, pelkėse, senose karinėse bazėse. Pasisėdėjimas prie laužo bei kareiviška košė įveikus baimes – taip pat programos dalis.

Dviem ratais

Negalintiesiems be adrenalino – naktiniai turai storais dviračiais Visagine, 15 km dideliu greičiu per kalnus, nuokalnes, pelkes, miškus, balas, smėlį ir purvą. Naktiniu maršrutu skriesiantys ekstremalių pojūčių mėgėjai pasimėgaus Visagino gamta kvėpuodami pušų aromatu.

Su žibintais pas Radvilas

Asvejos regioninio parko programa „Kitokie Radvilos vakarinėje Dubingių piliavietėje“. Lankytojų centre pasigaminę žibintus, sutemus ekskursijos dalyviai keliauja į Dubingių piliavietę, iš kur skriejo Barboros Radvilaitės meilės laiškai Žygimantui Augustui. Susipažinę su Radvilų rūmų ekspozicija ir prie laužo skanaudami žolelių arbatą, žygeiviai išgirs pasakojimą apie didikų gyvenimą.

Nematomi eksponatai

Nuotykių ieškotojai dalyvaus ekskursijoje „Kauno senamiesčio vaiduokliai“ ar patirs vakarienę tamsoje. Po Kauno Soboru – Aklųjų instaliacija, kurią apeiti galima tik apčiuopomis, įveikti kliūčių ruožą arba vadinamą „XXI a. katakombų labirintą“, įmanoma pasitelkiant lytėjimą ir vaizduotę, spėliojant, pro kokius daiktus tenka brautis. Stotelė „Juodoji skylė“ – Kauno paveikslų galerijos hole. Japonų menininko Ay-O instaliacija iš išorės atrodo kaip baltas kubas, o įėjus apima jausmas, kad kelionė tamsoje niekada nesibaigs.

Kelias juoda upe

Kai apgaubia tamsa, Klaipėda pradeda pasakoti šiurpias ir romantiškas istorijas. Pažinti uostamiestį galima leidžiantis į žygį rankų darbo kanojomis Danės upe su deglais. Kol mosuosite irklais, gidas supažindins su senosiomis krantinėmis, Mėmelio gynybiniais įtvirtinimais, senamiesčiu.

Ekskursija suaugusiesiems

Marijampolėje ekskursijos „Išėjusiems negrįžti“ metu dalyviams atskleidžiami pikantiški faktai apie čia gyvenusius žmones bei nutylėti istoriniai įvykiai. Išgirsite suvalkietišką pasaką apie raganą, ryjančią vaikus, organizatoriai žada unikalius pojūčius.

Į bunkerį

Šaltojo karo metais Vilniaus požemiuose buvo įrengta daugiau nei 300 civilinės gynybos slėptuvių. „Automatika“ – vienas iš nedaugelio lankytojams atvertų pavyzdžių. Ekskursijos vyksta pasišviečiant prožektoriumi, pasimatuosite cheminės apsaugos kostiumą ir dujokaukę, atidarysite kelis šimtus kilogramų sveriančias hermetiškas duris.
Tarp vienuolyno mūrų
Spalio–kovo mėnesiais Kelmės „Tytuvėnų piligrimų centras“ organizuoja ekskursiją „Miestelis ir vienuolynas. Vakaro sutemos“ po Tytuvėnų bažnyčią ir vienuolyną. Žibintų šviesoje išvysite galeriją su kelių šimtų metų senumo freskomis, koplyčią, vienuolių celes.

Spalvos tiltui

Parinkti apšvietimą galima ant naujojo pėsčiųjų-dviratininkų tilto per Žeimių gatvę Jonavoje. QR kodo pagalba galima pasirinkti spalvą ir pakeisti tilto apšvietimą. Vakaras gali suspindėti geltona, žalia, mėlyna ar purpuro spalva. Jonavoje aplankysite Šviesos bokštą – 11 m aukščio miesto simbolį, įžiebiamą vakare.

Sekretai

Šilutės istorija – po kojomis. Stiklu uždengti ir šaligatvyje įmontuoti unikalūs kambarėliai, kuriuose atkurtas gyvenimas Šilutės namuose XIX a.–XX a. Kaip atrodė cukrinė ar dviračių parduotuvė? Koks gyvenimas virė autobusų stotyje ar gydytojo kabinete? Šilutės „Sekretai“ dar įspūdingiau atrodo naktį, nes apšviečiami iš vidaus.
Šias ir kitas vietas atraskite „Keliauk Lietuvoje“ sukurtame teminiame Naktinių kelionių po Lietuvą žemėlapyje.