„Naminukės“ mėgėjams sužibo viltis

namines-degtines-fabrikelis-kelmes-r-pazerio-k-61657587Ketvirtadienį iki vėlaus vakaro užsitęsus Seimo posėdžiui po pateikimo pritarta Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimams, kuriuos priėmus būtų įteisinta „naminukės“ gamyba ir pardavimas kaimo turizmo sodybose.

Balsavime po pateikimo pritarta pasiūlymui 24 Seimo nariams balsavus už, 10 – prieš, 12 – susilaikius.

Įstatymo pakeitimo projektą pateikė „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis, socialdemokratas Andrius Palionis ir liberalas Algis Kašėta.

Projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus paskatino Europos Sąjungos šalių patirtis gaminant ir propaguojant vietinius, turinčius liaudiškas tradicijas, gėrimus.

Teigiama, kad užsiimti smulkiąja alkoholinių gėrimų gamyba leidžiama užsiimti daugelyje ES šalių – tarp jų Austrija, Belgija, Čekijoje, Vengrija, Prancūzija. Pabrėžiama, kad tokie gėrimai dažniausiai vartojami tik žemės ūkio savininko teritorijoje ir tik tose patalpose, kurios priklauso savininkui.

Įstatymo pakeitimais siekiama įteisinti naminės degtinės ir kitų tradicinių gėrimų, ne stipresnių kaip 65 laipsniai, gamybą. Šiuos gėrimus galėtų gaminti, laikyti ir vartoti ūkininkai.

Jeigu pasiūlymui būtų galutinai pritarta, kaimo turizmo sodybose bus galima turėti „naminukės“ aparatus, jei asmenys bus sertifikuoti kaip tradiciniai amatininkai.

Gėrimus bus galima parduoti tik ūkininkui priklausiančioje kaimo turizmo sodyboje. Siekiama įteisinti galimybę ūkininkams per metus pagaminti ne daugiau kaip 1000 l tokių alkoholinių gėrimų.

Projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad įstatymo pakeitimai turėtų teigiamos įtakos kaimo turizmo plėtrai.