Namuose sužeistą lapę gydęs šilutiškis patyrė šoką: sulaukė inspekcijos vizito 

Laukinių gyvūnų globa Lietuvoje ganėtinai opi tema, kadangi jais rūpinasi vos dvi asociacijos. Viena jų – „Laukinių gyvūnų globa“, kuri rūpinasi sužeistų, užklydusių laukinių gyvūnų gerove daugiau nei 10 metų, pastarosiomis dienomis papuolė į nemalonią situaciją.

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis tikina, kad namuose laikyta sužeista lapė buvo neteisėtai.
Per veiklos metus „Laukinių gyvūnų globos“ asociacija padėjo išgelbėti ir išgydyti ne tik daug gyvūnų, tačiau ir paukščių. Visa tai, pasak asociacijos prezidento Arnoldo Sirvydžio, vyksta jų pačių lėšomis arba gerų žmonių paaukota parama.
Tačiau, pastarąjį penktadienį asociacijai teko susidurti su netikėtu nemalonumu. Du mėnesius bute akylai gydęs ir stebėjęs sužeistos lapės Sonoros sveikatos būkle, Arnoldas Sirvydis buvo įskųstas nepatenkintų žmonių, Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai.
„Penktadienį man paskambino iš Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir pasakė, kad atvyks po pietų pasikalbėti. Atvažiavę iš manęs atėmė lapę, tačiau pagal visus dokumentus jie šio dalyko apskritai negalėjo padaryti. Būtent todėl, šiuo metu nepaliekame viso to ir sprendžiame klausimus, rašome skundus, tikriausiai kreipsimės ir į teismą, nes iš jų pusės buvo padaryta didelė žala“,  – tikina „Laukinių gyvūnų globos“ asociacijos prezidentas Arnoldas Sirvydis.
Pasak vyro, inspekcijos pateikti motyvai yra nesąmoningi, kadangi specialistai neturėjo teisės atimti sužeisto gyvūno: „Tai yra visiškas absurdas ir šiame kelyje tikrai nesustosime, nes reikalas turi būti sutvarkytas. Buvome ir apšmeižti, ir apskųsti, ir visa kita. Šiai lapytei reikia priežiūros 24 valandų per parą, kad ji būtų tinkamai aprūpinta, prižiūrėta ir sveiktų.“
Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos paimta lapė buvo įdėta į katėms skirtą nešyklę ir išgabenta iš A. Sirvydžio namų.
Apsiėmė sužeistu gyvūnų rūpintis pats 
Lapytė Sonora pas A. Sirvydį pateko prieš du mėnesius. Papuolusi į „Laukinių gyvūnų globos“ asociacijos prezidento rankas, lapė jau tuo metu buvo apsirgusi ne viena, o keliomis ligomis ir buvo kritinės būklės.
„Ieškojome pagalbos pas Klaipėdos gydytojus, tad pradėjus ją gydyti buvo pagerėjimas, kuris vėliau kažkaip sustojo. Supratau, kad lapės sveikatą reikia gydyti toliau, todėl pradėjome ieškoti geresnių specialistų. Po mėnesio radome gerą specialistę, kuri dirba Kauno zoologijos sode ir yra universiteto dėstytoja.
Jau pirmo pokalbio metu išsiaiškinome, kokios ligos galėtų būti pagal visus simptomus. Kiekvieną dieną pradėję su ja bendrauti taip pat išsiaiškinome ir kokį gydymą lapei turime taikyti. Viskas buvo pradėję gerėti, tačiau įsikišo šie veikėjai ir dabar viskas eina tik blogyn, nes lapytė negavo nei gydymo, nei normalios priežiūros ir jos ateitis yra labai neaiški“, – pasakoja A. Sirvydis.
Šiuo metu lapė yra Klaipėdoje, o prieš tai buvo laikyta paties A. Sirvydžio bute, kadangi lauke gyventi būdama prastos sveikatos būklės negalėjo:
„Pas mane turėjo visą kambarį, galėjo palakstyti po jį ir visa kita. Koks skirtumas, ar ji buvo bute, ar dabar yra uždaryta kažkokiame narve. Mes čia išeidavome ir į kiemą pabūti, po lauką pavaikščiodavome. Turime ir sodybą, kurioje viskas yra įrengta, tačiau ji ten lauke visuomet būti negali, nes jai reikalinga priežiūra. Davėme tokias sąlygas, kurios šiuo metu jai buvo geriausios. Kažkam jos, matyt, nepatiko, todėl ir įskundė. Visgi, ji dabar daug blogesnėse sąlygose, nes yra pastoviai uždaryta narve.“
Tikslių išvadų nėra 
Susisiekus su Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininku Stanislovu Sudeikiu paaiškėjo, kad toks neplanuotas patikrinimas penktadienį vyko ir, kad lapė iš tiesų iš Arnoldo Sirvydžio yra atimta.
„Gavome pranešimą, tiksliau skundą, kad žmogus laiko bute lapę, todėl vykome pažiūrėti ir patikrinti. Lapės namuose laikyti negalima, nes gyvūnui turi būti skiriamos atitinkamos sąlygos, žmogus turi turėti veterinarijos leidimą, kad leidžiama globoti gyvūną, todėl dėl tokių priežasčių lapė buvo paimta“, – teigia S. Sudeikis.
Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas tikina, kad šiuo metu lapė yra perduoda gyvūnų globos asociacijai, kuri teisėtai turi leidimą laikyti gyvūną. Pasak S. Sudeikio, tokio leidimo „Laukinių gyvūnų globos“ asociacijos prezidentas neturėjo ir patikros metu neparodė:
„Neturėjo jokių leidimų, nieko nepateikė. Paprasčiausiai, lapės tokiomis sąlygomis laikyti bute negalima. Apskritai, tokių gyvūnų, kurie kelia pavojų žmogaus sveikatai, o tuo labiau lapė yra serganti negali. Daug buvo pažeista teisės aktų.“
Kol kas tikslių išvadų pateikti inspekcijos viršininkas negalėjo, kadangi byla vis dar yra tyrimo procese, tad nėra aišku, kam globoti lapė bus perduoda galiausiai.