Narkotikų maras mokyklose: jau reanimuojami ketvirtokai, o valdžia „žino ir stebi“

Kad šalies mokyklose it maras plinta narkotikai, gali nematyti nebent neregys. Ir tėvai, ir specialistai skambina pavojaus varpais, kad kvaišalai į ugdymo įstaigas patenka netrukdomai ir platinami tiesiog šalia mokyklų slenkščių. Teigiama, kad svaiginasi jau ir pradinukai. Tuo tarpu valdžios institucijos tikina, jog “žino ir stebi visas nusikalstamas grupuotes”… O kol tas “stebėjimas” vyksta, bent vienas ar du vaikai kiekvieną savaitę atsiduria reanimacijoje.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) specialistai pastebi, kad per pastaruosius 4 metus sumažėjo mokinių, rūkančių įprastas cigaretes, ir žymiai padaugėjo vartojančių elektronines cigaretes. Kas dešimtas mokinys kasdien rūko, nors įprastas cigaretes mėginančių rūkyti mažėja, elektronines cigaretes rūko penktadalis moksleivių.

Kai kurie politikai jau žada inicijuoti Švietimo įstatymo pataisas, numatant galimybę tikrinti moksleivius, ar šie neturi narkotikų. Švietimiečių ministras Gintautas Jakštas sako, kad mokyklose galėtų atsirasti praktika tikrinti moksleivius, ir jei tokius patikrinimus vykdytų policija, o ne pedagogai – mokinių teisės nebūtų pažeistos.

Ką apie problemą ir jos sprendimo būdus mano Šilutės krašto pedagogai, medikai ir pareigūnai?

Visas nuomones skaitykite ketvirtadienio „Šilutės naujienose“.