Narkotikų platinimu įtariami šilutiškiai slapstėsi užsienyje (video)

Sulaikyti įtariamieji. / Kadras iš Youtube.comKlaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros pareigūnai perdavė teismams nagrinėti dvi bylas dėl narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimo.

Įtariama, kad kanapes ir jų dalis Šilutės rajone platino su organizuotomis nusikalstamomis grupuotėmis siejamas 23-ejų Kęstutis B.

Įtariamasis sulaikytas su įkalčiais dar 2010 m. lapkričio mėnesį po to, kai kitam Šilutės rajono gyventojui pardavė narkotinių medžiagų.

Sulaikius įtariamąjį, pas jį aptikta dar apie 150 g kanapių ir jų dalių.

Šio ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų, kad narkotinių medžiagų platinimu Šilutės rajone be Kęstučio B. vertėsi ir su organizuotu nusikalstamumu siejamas 22-ejų Edgaras N.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą, abu įtariamieji pabėgo iš Lietuvos ir pasislėpė užsienyje. Teko paskelbti jų paieškas, buvo išduoti Europos arešto orderiai.

Edgaras N. sulaikytas Vokietijoje 2011 metų kovo mėnesį.

Po dviejų mėnesių toje pačioje valstybėje sulaikytas ir Kęstutis B.

Abu įtariamieji perduoti Lietuvos Respublikai, jiems paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Dar vienas narkotinių medžiagų platinimu įtariamas ir užsienyje besislapstęs asmuo sulaikytas Didžiojoje Britanijoje.

20-etis uostamiesčio gyventojas Deividas N. įtariamas Klaipėdoje kelis kartus pardavęs pirkėjais apsimetusiems asmenims narkotinės medžiagos – heroino.

Įtariamasis apie pusmetį slapstėsi užsienyje, tačiau 2011 metų rugsėjo mėnesį buvo suimtas pagal Europos arešto orderį ir perduotas Lietuvos Respublikai. Šiuo metu jam taip pat paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

LR BK už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.