Natūralių homeopatinių priemonių panaudojimas pieno ūkiuose

pamario pienas su ukininkaisDabartiniu metu didėja susidomėjimas homeopatija, kaip natūralaus gydymo metodu be šalutinio poveikio. 2008 m. UAB „Baltijos tyrimai“ atliktų tyrimų duomenimis, ketvirtadalis Lietuvos gyventojų vartoja homeopatinius preparatus, todėl žmogus pasirinkęs šį gydymosi būdą, dažnai jį naudoja ir savo sunegalavusiam gyvuliui.

Siekiant gyvulių augintojams pasiūlyti vieną iš daugelio mastitų bei kitų ligų gydymo būdų, ŽŪKB „Pamario pienas“ ir UAB „Šarmaka“ vakar organizavo seminarą – diskusiją „Natūralios gydymo ir profilaktikos priemonės bei jų pritaikymas pieno ūkiuose“. Seminare dalyvavo veterinarijos specialistai, Šilutės krašto gyvulių augintojai.

Seminaro metu lektorės Diana Laurynaitienė ir Jurgita Autukaitė akcentavo, kad homeopatinė terapija vis plačiau naudojama pieno ūkiuose produkciją gaminantiems gyvuliams, nes nėra apribojimų pienui, mėsai, todėl homeopatiniais preparatais galima pakeisti gydymą hormonais ir antibiotikais.

Homeopatiniai preparatai yra efektyvūs gydant mastitus, gyvulių medžiagų apykaitos, reprodukcijos ir kitas ligas, jie didina organizmo imuninės sistemos aktyvumą. Preparatų sudėtyje esančios augalų veikliosios medžiagos veikia virusus, bakterijas ir kitą užkratą, todėl tinka simptominiams ūmiems infekciniams gyvūnų susirgimams gydyti.

Gyvulių augintojai turi suprasti, kad pieninių karvių ūkiuose daugelis naudojamų cheminių priemonių, sėkmingai spręsdamos gyvulio sveikatos problemas sukelia nepageidaujamą šalutinį poveikį.

Veterinarijos specialistai seminaro metu pateikė rekomendacijas veršelių auginimo klausimais. Lektoriai V.Bačėnas ir D.Akucevičius, atstovaujantys kompanijai „Litamilk“, apžvelgė visaverčių pieno pakaitalų „Veršelis“ unikalią sudėtį ir išskirtines savybes. Paminėta, kad šio pieno pakaitalo sudėtyje taip pat yra natūralios medžiagos: linų sėmenys, augalinių eterinių aliejų mišiniai, česnakas, čiobrelis ir kt. Dėl šios sudėties pieno pakaitalai „Veršelis Plus“ pasižymi antibakterinėmis savybėmis, slopina organizmo uždegiminius procesus, gerina veršelių virškinimą, skatina apetitą bei stiprina imunitetą. Tai patvirtina natūralių medžiagų naudojimo produktuose efektyvumą bei teigiamą poveikį gyvulių sveikatingumui.

Šio seminaro metu pateikta daug naudingų patarimų ir rekomendacijų pieno ūkių gyvulių augintojams. Natūralių gydymo ir profilaktikos priemonių panaudojimas ūkiuose bei informacija apie homeopatinį gydymo būdą, poveikį ir pasekmes priklauso tiek nuo ūkio savininko supratimo, tiek nuo veterinarijos specialisto kvalifikacijos.

Viena iš seminaro organizatorių, „Pamario pieno“ direktorė ir valdybos pirmininkė Edita Katutienė „Šilutės naujienoms“ sakė, jog kooperatyvo nariai jau įsitikino, kad pieno kokybės galima pasiekti ir natūraliomis priemonėmis, gyvulių gydymui nenaudojant antibiotikų. Informaciją apie homeopatinį gydymą kooperatyvas platina ir savo internetiniame puslapyje, ir tiesiogiai pieno supirkimo punktuose. „Norime, kad mūsų ūkininkai sužinotų kuo daugiau pažangių naujovių. O kadangi parduodamo pieno kokybė nuolat gerėja, jaučiame, kad jie siekia žinių ir domisi tomis naujovėmis“, – sakė E.Katutienė.

Homeopatinių vaistų galima įsigyti be receptų, tačiau reikėtų pasitarti su specialistais ir naudoti tiksliai taip, kaip nurodyta. Homeopatiniais preparatais, pieno pakaitalais „Veršelis Plus“ bei kitais produktais prekiauja ir gyvulių augintojams rekomendacijas teikia UAB „Šarmaka“ veterinarijos vaistinės specialistai (Vydūno al. g. 2, Šilutė, tel. 8 698 01132) bei ŽŪKB „Pamario pienas“ darbuotojai, tel. (8 441) 54858 arba 8 687 33180.